IC Prog'da Hata....!

Başlatan lovely_man, 11 Şubat 2005, 11:35:20

lovely_man

Arkadaşlar ben Pic programlamak için IC PROG kullanıyorum.Yazılımını yüklediğim zaman bir çok hata mesajıyla karşılaştım.En önemlisi "Privileged İnnstruction" hatası.Cd de  XP için regedit kayıtları yer alıyor.Bunları yaptım.SYS uzantılı dosyayı system ve system32 içine kopyaladım.Ayarlar\seçeneklerden xp\nt yide işaretledim.Fakat sorun çözülmedi.Acaba eksik taraflarım nelerdir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

lovely_man

Bir şey daha söylemeyi unuttum.Aynı zamandada açmaya çalıştığım zaman iki defa "Hata Oluştu (Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor) sürü cü başlıyorken"  diye hata veriyor...

nurim

IC-PROG programını XP de kullanabilmek için gerekli açıklamalar burada var.
https://www.picproje.org/index.php/topic,27545#27545
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

ete

@Lovely_man,

Nurim arkadaşım her şeyi açıklamış. Şayet sorunubu açıklamalar ile çözemezsen  aşağıdaki dediklerimi sırası ile yap;
Her şeyden önce XP Driver'i ICPROG.EXE Dosyasının bulunduğu klasörde olacaktır. Sistem klasörlerine kayıt edilmesi gerekmiyor.
1. Driver dosyasını IC-PROG.EXE nin bulunduğu klasöre kopyala.
2. IC-Prog'u çalıştır.
3. Ayarlar Menü'sünde en altta Ayarları Sil seçeneğini seç
   Program Yeniden başlatılacak ve ekrana Pls. Configure your hardware şeklinde donanım seçeneklerinizi yeniden yapılandırın anlamında bir ikaz gelecektir. TAMAM tıklayıp devam edeceksin. Ekrana gelen Hardware eranınıda OK'a tıklayıp geçeceksin. Başlama esnasında yeniden hata verecek. Önemli değil sen devam et.
2. Dil olarak Türkçe'yi seç çünki anlatacaklarım Türkçe menüye göre olacak.
4. Seçenekler ekranından Karısık seçeneğinde NT/XP driver bölümünü işaretle. Bu aşamada program yeniden başlatılacak ve NT/XP driverını kurayımmı şeklinde soru gelecek TAMAM veya OK tıkla. Sonunda işlem tamam olacaktır.
5. EN sonunda program hatasız olarak açılacaktır. Bu aşamada Seçeneklerde diğer gerekli yerleri seçebilirsin artık.
Kolay Gelsin
ETE
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

koordinat

eğer bunlarda çözmezse başka sistemde dene yada donanım da bir hata vardır  :lol:

lovely_man

Arkadaşlar dediklerinizin hepsini tek tek yapacağım.Eğer bunlarda olmazsa artık başka bir program kullanmak zorunda kalacağım.Arkadaşın biri Micropro önermiş.Başaramazsam bunu kullanırım.Hepinize çok teşekkür ederim.Yine imdadıma yetiştiniz....