Bugün Ne Sökelim? -6- INFRARED ISITICI (resimli/videolu Anlatım)

Başlatan elekTRofizikci, 04 Ocak 2014, 00:19:48

elekTRofizikci

Merhaba arkadaşlar bu hafta halkımızın UFO diye tabir ettiği ınfrared ısıtıcıları inceliyoruz. 2 Farklı markayı inceliyoruz. Yorum ve önerilerinizi, eleştirilerinizi bekliyorum.

Bugün Ne Sökelim? -6- INFRARED (ELEKTRİKLİ) ISITICILAR (infrared heaters)

Bu videoyu hazırlarken çektiğim en büyük zorluk, infrared ısıtıcılara UFO dememeye çalışmak oldu. Dememek için çok zorlandım yine de 2 kere kaçırmışım. :) Bildiğiniz gibi marka vermeden hazırlamak gerekiyor.

Ama sadece bize özgü müdür yoksa diğer ülkelerde de var mıdır bilmiyorum ama bazı ürünler markalarıyla tanımlanır, günlük hayata da yerleşiyor.

Mesela Traş Bıçağı demeyiz de traş bıçağı markası olan Jilet (Gıllette) deriz.

Çamaşır deterjanına deterjan değil de bir marka olan TURSİL denir,

Infrared ısıtıcı da da aslında marka olan UFO deriz. Kumtel de alacak olsak Sinbo da alacak olsak UFO deriz :) 

Neyse çok uzattım. Sağlıcakla...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

MrDarK

Hocam cok basit bir yapı varmış içlerinde neredeyse 2 kompanentden oluşuyor,

Size bir kameraman lazım bence sökerken daha rahat işlem yapabilirsiniz :)

Bu tarz ürünler elinize ras gele mi geliyor yoksa hurdacıdan gidip alıyor musun :) Eğer alıyorsanız merak ettiğim bir ürün var şu soğuk buharlı nemlendiricileri bi parçalayabilseniz çok sevinirim :)

Çünkü soğuk buhar ??? Nasıl yani diyorduk forumda tartışmıştık. Link : https://www.picproje.org/index.php/topic,49635.0.html
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

elekTRofizikci

Merhaba. Çalıştığım yerde böyle şeylere angarya gözüyle bakıldığı için milletle uğraşmmak için geç çıkıp kimsenin olmadığı zamanlarda yapıyorum çekimleri. Ayrıca ne kadar kendi kendimizede olsa da kamera karşısında insan heyecanlanıyor biri varsa. O yüzden tek kişilik kadro ile devam edicem :)

Dediğin konuya gelince ; daha önce buharlı bir vantilatör sökmüştüm. Ama o zamanlar bu video işine başlamamıştım. Çok az resim var diyede video hazırlamadım ona. Ama senle resimleri paylaşırım. Evdeki bilgisayarımda. En kısa sürede ya resimleri ya da video olarak paylaşırım. Ki konuya baktım arkadaşların dediği gibi ince hoparlörler varya onun gibi düşün, su havuzunun dibinde o var, yarattığı titreşimlerle suyu buharlaştırıyor. Sıcaklık zaten atom ve molekkülerin titreşimi demektir. Su molekülleri titreştikçe sıcaklığı artar ve su buhrlaşır.

Cihazlar bana nasıl geliyor, etrafımı kontrol ve takip ediyorum, rica ile istiyorum :) bazılarıda beni bildiği için doğrudan kendileri sağolsun getiriyor :)

Sağlıcakla...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com