2 sorun ip kamera ve yön tuşları

Başlatan harmek, 05 Ocak 2014, 22:23:13

harmek

öncelikle cevap verecekler için şimdiden teşekkür ederim.
yön tuşlarını algılayabiliyorum lakin combobox ve textbox lara atlıyor. yani yön tuşlarına bastığımda algılamıyor ama text boxın içine girdiğinde yön tuşunu algılıyor. formda algılamıyor ve butonlar üzerinde gezniyor(bir nevi tab işine giriyor) bu tabı engellemek ve text e girmeden yön bulmasını istiyorum. gelelim esas soruma

elimde wireless ip kamera var bunu c# görüntü almak istiyorum. kameranın dll dosyası mevcut değil sadece ip den web üzerinden görrüntü veriyor. kameranın arayüzünde til ve pan özelliğini kullanabiliyorsunuz. kameraya c# tan bağlanıp tilt özelliğini kullanabiliyorum ama bir türlü görüntü alamadım. h.264 codec ile çalışıyor. kameranın markası yok genel bir kamera sanırsam.

harmek

yaklaşık 2 ay geçmiş hiçbir cevap yok. lakin yön tuşlarını çözdüm ama birtürlü ip cam işini çözemedim

cengav4r

merabalar,
öncelikle tam bilgim yok ama kameranızın görüntüsü, h264 ile değil mpeg4 veya mjpeg ile çalışabilir. Codeproject sitesinde ip camera örnekleri var (belki (?)) işinize yarayabilir.

edit: c# ile pan tilt özelliğini nasıl kullanıyorsunuz diye sorsam referans bir site önerebilir misiniz?

edit2: kameranın pan-tilt özelliğini  kameranın kendi arayüzündeki yön tuşları olarak mı, yoksa kendi atadığınız tuşlarla mı kontrol ediyorsunuz?