Ev daire girişindeki sigorta kutusuna amper ve volt metre takılması

Başlatan ercan_t, 10 Ocak 2014, 13:49:04

ercan_t

Faraday merhaba,

o ürünü daha önce bende gördüm benim icin eksikleri olduğundan almadım;

1. LCD ekranında volt amper vs aynı anda görünmediği için sürekli butona basmak lazım ve cok zor nedeni; yerleşim yeri olarak sigorta kutusu yüksek yerde ve kapaklı olduğundan.
2. Akım ölcmek için monofaz ana girişine seri olarak bağlanıyor yani dairenin tüm güçü o cihazıdan gececek bu durum bana güven vermedi, şuan aldığım ürün akım trafolu hiç bir şekilde ana girişe seri bağlanmıyor.
3. ürün diğerine göre pahalı.

Maxim

aynı tipte akımı-voltajı değilde
çekilen gücü gösteren hatta para birimini girdikten sonra ücreti gösteren güç göstergeleri var
onlardan kullanmak daha akıllıca olmazmı bu gibi durumda? eğer çok pahalı değilse?

Faraday

Alıntı yapılan: ercan_t - 14 Mart 2014, 08:36:04
Faraday merhaba,

o ürünü daha önce bende gördüm benim icin eksikleri olduğundan almadım;

1. LCD ekranında volt amper vs aynı anda görünmediği için sürekli butona basmak lazım ve cok zor nedeni; yerleşim yeri olarak sigorta kutusu yüksek yerde ve kapaklı olduğundan.
2. Akım ölcmek için monofaz ana girişine seri olarak bağlanıyor yani dairenin tüm güçü o cihazıdan gececek bu durum bana güven vermedi, şuan aldığım ürün akım trafolu hiç bir şekilde ana girişe seri bağlanmıyor.
3. ürün diğerine göre pahalı.
Sana kesinlikle katılıyorum, evin bütün gücünün bu cihazdan geçecek olması benide düşündürdü o yüzden almadım.
Aslında aradığım şey tam olarak bu cihaz da olsa Voltajı, Akımı ve tüketimi aynı anda göremedikten sonra kimse sigorta kutusuna uzanmaya çalışmaz.
Alıntı yapılan: Maxim - 14 Mart 2014, 08:47:09
aynı tipte akımı-voltajı değilde
çekilen gücü gösteren hatta para birimini girdikten sonra ücreti gösteren güç göstergeleri var
onlardan kullanmak daha akıllıca olmazmı bu gibi durumda? eğer çok pahalı değilse?
Böyle bir göstergeyi benim gibi ısınma ihtiyacını klima, banyo sıcak suyunu termosifon ile sağlayan birisi hayatta takmaz. Yoksa her ay sonuna doğru faturayı görmeye başladıkça, malum kış aylarında üşümeyede başlarız.  ;D Kilovat-saat 'i görmek candır.

ercan_t

faraday,
o dediğini bende çok aradım voltaj,amper,güç bir arada aynı anda gösteren fakat piyasada yok tek ekran üzerinde butonla değişebilenler var oda olmuyor.
bir tane sitede görmüştüm ama onuda nasıl temin edeceğim hakkında fikrim olmadığı için almadım. link aşağıda

http://www.directindustry.com/prod/dossena/din-rail-mounted-single-phase-electric-energy-meters-82417-814201.html

diot;
o ürünü cihaz ararken görmüştüm bir bir birimin  tüm elektrik değerlerini gösteriyor süper birşey ama dairenin toplam voltajını ölcmek için değil. ama kullanmak için onuda alıcam ebayda watch list e ekledim :)