STM32F407-MikroC Kitabı Çıktı...

Başlatan LukeSkywalker, 17 Ocak 2014, 18:39:55

LukeSkywalker

Registerlar mümkün olduğu kadar anlatilmaya çalisildi. Kitap giriş-orta seviye baz alinarak yazildi. Arm islemcilere baslamak isteyenleri orta seviyede proje gelistirecek aşamaya kadar getirebilecegini dusunuyorum. Zaten o aşamadan sonra gerisi gelir.
Saygilar, iyi çalısmalar.

Gökhan BEKEN

Kitabı ben de sipariş ettim. Bu konuda bir kitap olsa keşke diyordum hep, sonunda çıktı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

sadogan

Bu tür kitapları yazan arkadaşları teşvik etmek için bile alınır.
Emeğinize salık.

robomaster

Bir süre sonra emeğe saygısı olmayan biri pdf olarak dağıtır.

Sonra da derizki neden insanlar kitap yazmıyor???

t2

Bu haliyle fiyat çok uygun.  Pdf yapmak dağıtmak utanç verici olur. yapmazlar sanırım.  kitabı alan  almış, kullanıyorken niye pdfle uğraşsın. yayınevine, yazarlara garezi olması lazım.

Bence bu kitabın poşetli olarak  250 TLye satılması gerek. Ar-ge firmaları, göbekli patronlar bunu severek alacak argesini yapacak.
250 az aslında 1000 lira olmalı . bir kaç tane profesyonel proje eklenebilir. Cd ve kit eklenir.

Fakat kitap niçin yazılıyor neden uğraşılıyor anlayamıyorum.

Para kazanmak için mi?
Halbuki  kitap yazmak yerine aynı bilgi ile güzel projeler yaparak yazarlar 100 kat fazla kazanabilirdi.

Amaç para kazanmak değilse  o zaman pdf olarak dağıtılması da sorun olmaz. gocunmazlar. iyilik yapmışlardır.

Belki de STM32F407 ve MikroC firmalarından kitap yazmak için teşvik almışlardır.
Aslında öyle olsa kitap bedavaya yakın olur. daha çok kişi alabilir.

RaMu

Öncelikle faydalı olacağını düşünüyorum
ve tebrik teşekkür ediyorum hocalarıma.
t2 hocama katılıyorum, para kazandırmayan kitabın pdf sinden gocunulmaz bencede,
yanlış anlaşılmasın, şuan imkanım olsa, kitabın maddi getirisi zaten çok düşük deniyor,
bu maddi karşılığı seve seve direk verip kitabın pdf olarak dağıtılmasını sağlamak isterim.
Sanki kitap basmak birazda çalışmanın ciddiyetini gösteriyor,
bence z hocanın stm keil çalışmalarınında kitaptan bir farkı yok
lugatına uydurulup düzenlenirse kitap olur.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

mistek

2 yıl önce ARM çekirdekli işlemcileri tanımaya öğrenmeye çalışırken çok sınırlı kaynaklardan bilgi edinmeye çalışıyordum keşke bu kitap o zaman basılmış olsaydı. Emeği geçenlere çok teşekkürler. Sipariş vereceğim bir katkıda benden olsun.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Mr.Java

Hayırlı uğurlu olsun devamı gelir inşallah.Bu arada aklıma takıldı usb haberleşme konusunda,kitapta nasıl bahsettiniz ?PC tarafı için hangi dil ile uygulama yazdınız ? Onlarında kaynak kodları mevcutmudur kitapta ?

Teşekkürler tekrardan ARM konusunda kapı açtığınız için.Ocak sonundaki kursta gelince artık pic devri kapanıyor..

polleme

Altaş'ın tüm kitaplarını severek alıyorum. ST ile Çok fazla uğraşmıyor olmama rağmen merakımı uyandırdığı ve destek olmak gerektiği için sipariş ettim.

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: Fkarizmatik - 19 Ocak 2014, 00:30:45
Hayırlı uğurlu olsun devamı gelir inşallah.Bu arada aklıma takıldı usb haberleşme konusunda,kitapta nasıl bahsettiniz ?PC tarafı için hangi dil ile uygulama yazdınız ? Onlarında kaynak kodları mevcutmudur kitapta ?

Teşekkürler tekrardan ARM konusunda kapı açtığınız için.Ocak sonundaki kursta gelince artık pic devri kapanıyor..
C# ile pc programini yazdik. Fakat kodlari kitapta sayfalari şişirmesin diye vermedik. Kodlar altaş yayınevinin web sayfasinda yayinlanacak. Buyuk ihtimalle onumuzdeki hafta yayınlanır orada. Yayınlanmazsa buradan veririm kodları.

sigmoid

İlk fırsatta bende sipariş vermeyi düşünüyorum.  Türkçeye böyle güzel bir kaynak kazandırdığınız için teşekkür ederim.

mcn

Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Yazmak gerçekten apayrı bir iş, kitap haline getirmek apayrı.

www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

ozgurelkt

Kitaptan faydalanmak ve destek olmak amacıyla bende aldım. Emeği geçenlere teşekkürler.

mg1980

Sipariş verdik de  kargodan hariç 4 TL' de kapıda ödeme ücreti alacaklarını sipariş onayından sonra öğrendik.Böylece 29 TL oldu..

Okan AKÇA

hem hocamıza destek olsun hemde meragımı giderilim diye bende sipariş ettim.