STM32F407-MikroC Kitabı Çıktı...

Başlatan LukeSkywalker, 17 Ocak 2014, 18:39:55

MT

Hadi hayırlı olsun cümlemize aldım gitti...

remzi

Teşekkürler...
Türkçe kaynak sıkıntısı varken böyle güzel kitapların çıkması bizi ümitlendiriyor...

ground

Sorunlu mesajlar kaldırılmıştır.
Böyle güzel bir kitap ve haber üyelerden saklanmamalı.

Tebrikler. Emeğinize sağlık..

Nice yararlı kitaplar dileğiyle..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

MrDarK

Bugün bende sipariş ettim :) Elimdeki STM32 serisini MicroC gibi kullanması kolay bir dilde koşturmak açıkçası işime gelir :) Hem microC'nin kütüphanelerinin yeterli dereceye ulaştığını düşünüyorum. ARM'lerin ilk çıktığı zamandır yarışıyordu ayrıca kitabı üreten arkadaşlara da çok teşekkürlerimi sunuyorum. Belkide birçok gence ışık olacak bu kitaplar başlangıç aşamasında.

Çalışmalarınızın devamını dilerim efenim :) Umarım kısa zamanda elime ulaşır kitap
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

kimlenbu

Sene 2000'lerin başıydı, elektrik elektronik mühendisliğine yeni girmiştim, microcontroller'lar hakkında hiç bilgim yoktu, daha 1.sınıftım. Şansıma nette gezerken Altaş'ın 3 adet PIC kitabına denk geldim, hemen sipariş ettim. onlar sayesinde daha ilk senemde assembly ve c ile program yazabiliyordum. Hala saklarım kitapları :)

Biraz önce bu kitabın siparişini verirken anılara boğuldum. MicroC kullanmasam da Türkçe kaynaktan çalışmak gerçekten çok farklı oluyor. Umarım böyle kaynakların devamı gelir.

engerex

Emeğinize sağlık.
MikroC Pro olması yeni öğrenecekler açısından daha olumlu olduğunu düşünüyorum. Arayüzü, kullanımı, kütüphaneleri yeni öğrenenler için daha kullanışlı görünüyor. Zaten geliştiricinin hitap ettiği kesim belli.

a_a_sezen

Tebrik ederim. Yeni yetişen gençler kaynak yönünden her gün daha şanslı oluyorlar.
Yolunuz açık olsun.
Güce ve Geleceğe Güvenle...

Firzen

Kitap Elime geçti çok şükür ben beğendim aynı diğer MikroC kitaplarındaki gibi anlatılmış çok güzel olmuş.

Birde içinde beni şaşırtan bir not gördüm :) Göndermeseniz de olurdu Helal Olsun :D

Kararsız...

cell

Benim kitapta bugün geldi. Yazanlardan, vesile olanlardan Allah razı olsun. Türkçe kaynak açığına ilaç oldu bu kitap.
İnşallah devamıda gelir.

Firzen

12.Bölüme kadar geldim heyecanla devam ediyorum :)
Kararsız...

tekosis

benim kitap ta bi gelmedi hâlâ bekliyorum. çok iyi oldu bu kitap yazanların eline sağlık.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

MrDarK

Alıntı yapılan: Firzen - 21 Ocak 2014, 23:13:26
12.Bölüme kadar geldim heyecanla devam ediyorum :)

Hacı biraz sindire sindire gitseydin :D Bu ne hız :D 168MHZ'e taktın galiba vitesi :D

WrtM

Arm serisi işlemcilerle uğraşmam ancak övgü dolu mesajlar geldiği için bende almayı düşünüyorum ancak kafama takılan bir soru var stm32f407 kitini almadan kitap işe yarar mı? Yani elimizin altında kitin olması gerekir mi?

MrDarK

Alıntı yapılan: WrtM - 21 Ocak 2014, 23:44:52
Arm serisi işlemcilerle uğraşmam ancak övgü dolu mesajlar geldiği için bende almayı düşünüyorum ancak kafama takılan bir soru var stm32f407 kitini almadan kitap işe yarar mı? Yani elimizin altında kitin olması gerekir mi?

Şöyle düşünelim, bir araba var. Piyasada kullanma kitabı satıyorlar eğer araba sürmeyeceksen kılavuzun bir esprisi olmaz. Mantıken bazı şeylerde hiçbir zaman teoride yeterli kalmaz. Görmüş olmak için görürsün. Tavsiyem kit ile birlikte daha manalı olacaktır. Ayrıca ARM bilmek bu donanıma hükmedip proje geliştirmek artık piyasada aranan bir özellik oldu.

Bunuda göz ardı etmenizde yarar var derim.Lütfen benzetmem hiçkimse tarafından yanlış anlaşılmasın

Saygılarımla

Firzen

Ben sadece STM32F4Discovery için kullanmıyorum.

Elimde;

http://www.elektrovadi.com/MIKROPROG-FOR-STM32,PR-1352.html

http://dx.com/p/arm-cortex-m3-stm32f103c8t6-stm32-development-board-blue-black-198746#.Ut7w-xBajIU

malzemeler var bunlarla birlikte denedim gayet net ve güzel çalışıyor kitabın kesinlikle alınması gerektiğini düşünüyorum hari olmuş. Zaten hocamızı wordpressten de takip ediyordum kitapta elimde güzel oldu.
Kararsız...