STM32F407-MikroC Kitabı Çıktı...

Başlatan LukeSkywalker, 17 Ocak 2014, 18:39:55

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: WrtM - 21 Ocak 2014, 23:44:52
Arm serisi işlemcilerle uğraşmam ancak övgü dolu mesajlar geldiği için bende almayı düşünüyorum ancak kafama takılan bir soru var stm32f407 kitini almadan kitap işe yarar mı? Yani elimizin altında kitin olması gerekir mi?
Kitapta verilen örnek uygulamaları simüle edecek bir ortam şu anda yok bildiğim kadarıyla. Bu sebeple yeni başlayacaklar için STM32f4Discovery kiti şart.

mesaj birleştirme:: 22 Ocak 2014, 08:37:16

Kitap, hiç uygulama yapmadan, tek başına da faydali olmaz mi? Olabilir fakat uygulamalari deneyerek, üzerlerine yeni şeyler katarak deneyerek kitap çok daha faydali hale gelecektir. Adı uzerinde uygulamali egitim serisi. Telefondan yaziyorum kusura bakmayin. Bu sebeple sıkca duzeltme yapiyorum.
Saygilar.

muhittin_kaplan

Bedava Olan CoIDE ile de makale tarzı birşeyler bendemi yazsam nedir.

diot

Keille birşeyler yazsan nasıl olur. Keil içinde bu tür bir kitap yazmak lazım.

muhittin_kaplan

Keil i birileri yazsa benim içinde super olur.  :-[

Firzen

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 22 Ocak 2014, 15:59:49
Keil i birileri yazsa benim içinde super olur.  :-[
Hocam keilin fiyatını öğrendim dudak uçuklattı. Mezun olayım MikroC for ARM satın alacağım hem ucuz hem iş görür ;)
Kararsız...

muhittin_kaplan

MrDarK

Kitap bugün elime geçti, bi bakındım nasıl diye :) Tek kelime diyebilirim "Muhteşem"

Valla tekrar teşekkürler ne kadar desek az (:
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

camby

Keil 7000 tl ve bu isi yapan bir firma icin normal sayilabilecek ve odenmesi zorunlu olan bir para. Ayrica zaten tum cortex m leri de programlayabiliyorsunuz, yaninda gelen komponentler rtoslar falan da artisi. Ogrenci yada bireysel olarak dusunmeyin.

Matlab ucuk paralara satiliyor full paket 100Bine yakindi, proteus altium vs onlar da ucuz degil.

Ptt rezalet , neden boyle bunlar ozellestiler mi , kime satildilar ?

Firzen

Alıntı yapılan: camby - 23 Ocak 2014, 00:30:33
Keil 7000 tl ve bu isi yapan bir firma icin normal sayilabilecek ve odenmesi zorunlu olan bir para. Ayrica zaten tum cortex m leri de programlayabiliyorsunuz, yaninda gelen komponentler rtoslar falan da artisi. Ogrenci yada bireysel olarak dusunmeyin.

Matlab ucuk paralara satiliyor full paket 100Bine yakindi, proteus altium vs onlar da ucuz değil.

Ptt rezalet , neden boyle bunlar ozellestiler mi , kime satildilar ?

Sizde Haklısınız hocam ama ben rahatlıktan yanayım. Bence MikroC Türkiye standartları çerçevesinde yeterli. Dersenizki Matlab vs.. Ben TAI de staj yaptım onlar bile sadece belirli paketleri alıyor hatta 2007 kullanıyorlar. Altium evet fiyatı uçuk 8.700tl (İşim olsun bende alacağım) ve verdiğiniz paraya değiyor. Hala Keil için aynısını düşünemiyorum nedense.
Kararsız...

robomaster

Kitabı destek için aldım, ben beğendim. Açıklayıcı ve emek sarfedilmiş belli. Teorik bilgiler ve proğram açıklamaları yerli yerinde. Arm ye adapte olmak ve başlamak için iyi bir kaynak.
Emeği geçenleri tebrik ediyorum. (Stm32 ye de bulaştık bu sayede , dur bakalım ne olur)

metaltrrocker

Kitabı ben de yakın zamanda almayı düşünüyorum.Keil ile uzun zamandır elimde boşta duran stm32f407 ile bir led yakayım dedim.Kodlama mantığını kafam kaldırmadı.Bir de değişiklik olsun diye "mikroc for arm" idesini deneyeyim dedim.Hoşuma gitti,hazır kodları az çok anladım.Yazdığım şey, keile çamur atmak değil,zira benim gibi mcu-programlama bilgi düzeyi düşük olan arkadaşlara MikroC for Arm'i tavsiye ederim.
Başarılarınızın devamını dilerim.

yuppi

Kitabı alan arkadaşlar 100 sayfadaki programı deneyen oldumu.Bende "24 Undeclared identifier 'Button' in expression ","309 Invalid statement "hata veriyor.Kitapla aynı ama delemiyor.
#define BUTON Button(&GPIOA_IDR, 0, 100, 1)
.
.
.
GPIO_Digital_input(&GPIOA_IDR,_GPIO_PINMASK_0);
.
.
if (BUTON)
ilk hatayı burada veriyor sonraa her buton gördüğü yerdee bu hataları veriyor.
nerde hata yapıyorum?

LukeSkywalker

Library manager'dan "Button" kütüphanesini aktif hale getirin.

yuppi

Teşekkürler.
Birde bu hata kodlarının ayrıntılı bir açıklaması bir yerlerde varmıdır.

LukeSkywalker

Hata kodlarının yanında zaten ne olduğu yazıyor.