pıc 16f84 farklı program attım fakat çalişmıyor

Başlatan dragster_omer, 18 Ocak 2014, 17:02:20

dragster_omer

Kolay gelsin

16f84 e program yükledim devre çalişti. Fakat geçikmeyi arttırmak için tekrar program yazıp attım bu sefer pic çalişmadı eski programı attıgımda çalişti fakat verimsiz çalişti bunu nasıl düzeltebilirim acaba._?

ipek

genelde osilator kristal osc olmalı,belki attığın program RC osilatordür.programlar iken bu konuya dikkat et.

dragster_omer

Osilatorum kristal osilator.  Ayni program üzerine bi kac tane daha call bekle komutu ekledim benim kafama takilan acaba hafizada program komutlari kaldi omu karistiriyor komutlari diye pici silerek atiyorum sorguladigim zaman aygit bos uyarisi veriyor ve tekrar programliyorum.Tamamen silmek mi gerekiyor baska bir secenek varmi acaba silmek icin

ipek

programlayıcıya IC'yi takıp okuma yapabiliyorsan silinmiş IC'de program memory'de FF yığını görmen lazım.
bu durumu çözebilmen bu sorudan kurtulabilmen için yeni saf temiz hisleriyle oynanmamış bir mcu'ya ihtiyacın olacak. .

dragster_omer

dragster_omer

Rc osilator tanimlamisim devrede değişiklik düşünmüştüm tekrar duzeltmeyi unutmuşum gözden kaçmış çok teşekkür ederim.

ipek

sevindim halettmişsin,bazen WDT sorun çıkarır ,genelde sigorta ayarlarında başlangıçta açık olarak tanımlıdır.senin işlemci F84.eğer F628 de çalışmamazlık yapar ise, osc ve MCLR ayarlarını kontrol etmen lazım.

dragster_omer

Uzun bir aradan sonra tekrar merak saldim yavaş yavaş toplanıyor bilgiler siz c kullanıyorsunuz galiba konulariniza biraz baktim başarılar dilerim.

ipek

C nin C sinden anlamam .basic ile oynuyorum. ETE hocanın müridiyim.