Microc pro hex oluşturuyorum ama çalışmıyor...

Başlatan muzafferturk, 23 Ocak 2014, 10:28:12

muzafferturk

S.A. Arkadaşlar herkese kolay gelsin.Pic yeniyin Micro c kullanıyorum.basit işlemleri yapıyorum.
internette bir proje; networkten kontrol devresi buldum yaptım çalışıyor açık kodlarıda var..
Lakin ben bu açık kodları micro c de derlediğimde hex dosyası hatasız oluşuyor ;ama çalışmıyor.Ayrıca int indirdiğin orjinal hex dosyası benim yaptığımda daha büyük kb da benim yaptığım 9 kb, orjinalı 38kb bunu sebebi nedir bilen arkadaşlara yardımcı olabilirmi .Acaba int indirdiğin açık kodlarmı eksi ben mi derlemeyi yanlış yapıyorum..

Mr.Java

Çok fazla sebebi var.

Devre bağlantın hatalı olabilir
fuse ayarların yanlış olabilir.
kodları başka bir programın üzerine yerleştirip build yapmış olabilirsin
v.s.

kodları ve devre şemasını eklersen tam anlamıyla yardımcı olabiliriz.

muzafferturk

ilgin için teşekurler aşagıda adresi veriyorum bu adresten indire bilirsin..asıl sıkıntı su aşagıda indireceğin linkte microc ile porje nın tamamı var hex indirdiğin dosyakadi hex devremde çalışıyor. ama ben projeyi acıp derlediğimde hex dos 9 kb oluyor ve devre çalışmıyor.. orjinal hex 38kb

http://olivier.fournet.free.fr/electronique/PIC_18F4620-8MHz_ENC28J60_Mini_Web_Server/PIC_18F4620-8MHz_ENC28J60_Mini_Web_Server.html

Mr.Java

HTTP_Demo.mcl dosyasını mikroc dizinindeki uses/P18 klasörüne kopyalayın.Sonra mikroc ile proje dosyasını açıp derleyin.

muzafferturk

İlgin için çok teşekkürler ama olmadı dediğini yaptım ..direk hiç bir ayarını değiştirmeden derledim ama yine hex olmuyor orjinal hex ten başka bir hex çıkıyor.

dediğim gibi ben biraz yeniyim ;hex yaparken başka bir ayar yapılıyor mu yok direk build mi yapılıyor..

muzafferturk

dostum olmuyor
bence sorun orjinal hex 37 kb olması benım derlediğimin 9 kb olması..baska birşey gelimiyor aklıma..