c# ile sql server a veri ekleme

Başlatan zaferortatepe, 31 Ocak 2014, 16:14:54

zaferortatepe

merhaba. c# ile seri port haberleşmeli bir program yazmaya çalışıyorum. fakat bir yerde takıdım. sorunum şu, c# ile datagridview oluşturdum ve bu tablonun satırlarını (urunkodu,urunadi,fiyati,agirlik) olarak belirledim. kendim c# arayüzü ile urunkodu,urunadi,fiyati değerlerini girip kaydediyorum. pic ile de seri porttan ağırlık bilgisini alıp agirlik hücresine veri geldiğinde yazdırmak istiyorum. bu programda her ürünün ürün kodu farklı.ağırlık bilgisini seri porttan alıyorum ama o ürün koduna ait ağırlık hücresine bu gelen veriyi yazdıramadım. insert komutunu çok denedim ama bir sonuç alamadım. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. teşekkürler.

barisertekin

Ağırlık bilgisini okuduğunuz anda veritabanında ürün bilgisi kayıtlı ama ağırlık bilgisi yok.
Siz o ilgili kayıt satırına ağırlık bilgisini yazarak güncelleme mi yapmak istiyorsunuz?

Update [TabloAdi] Set Agirlik = [SeriPorttanOkunanDeger] where UrunKodu = [IlgiliKaydinUrunKodu]

zaferortatepe

evet ben tabloya ağırlık hariç diğer bilgileri gireceğim fakat ağırlık seri porttan daha sonra gelecek. verdiğiniz kodu projemde deneyeceğim teşekkür ederim.