Pic ile yapılacak bir robot kolu hakkında

Başlatan ileyzerr, 21 Şubat 2014, 10:44:05

ileyzerr

Forumdaki bilgili arkadaşlar size bir sorum olacaktı benim bir odevim var odevim şu :

diyelimki 100 adet istasyona ait 2 şer adetten( BAŞLANGIC VE BİTİŞ KONUM OLMAK UZERE) olmak üzere bir konum bilgisi olsun yani 200 adet step motor konum bilgisi bu bilgiler kullanıcının istegine gore degisecek mesala kullanıcı sd karda yukleyecek ve bu bilgiler piic tarafından alınacak ve limit switchlere baglı olarak bu konumları step motor icin uygulayacak bir program yazmam lazım bunun icin hangi versiyon pic kullanmam isabet olur bu noktada
1-    1 adet sd card
2-    1 adet grafic lcd
3-    1 adet step motor sürecek
4-    1 adet lımıt swıtch burda gelecek sinyale gore sistem sonraki konumu uygulayacak
5-    2 adet dc motor pwmlede surebilirim ac kapa seklındede bu motorların sadece calısması gerekıyor
6-    1 adet valf ac kapa yapacak

bu durumda benim icin ne onerırsınız gercekten baslangıcta dogru microdenetleyici  ile yola cıkmak cok onemlı ondan dolayı sızden rıcam donem 2 aya kadar yapmam gereken bu odev hakkında bana malzeme secımınden olsun bu ıslemlerı yapana kadarkı butun asamalarda gorebıldıgınız onerılerı yardımları esırgemeyınız sımdıden tesekkur ederım kolay gelsın.

re3ii

200 adet step motorun konum bilgisi mi daha detaylı olabilirmisin.?

ileyzerr

Alıntı yapılan: re3ii - 21 Şubat 2014, 11:47:59

Hocam soyle soyleyeyim diyelimki 100 adet istasyon var bu istasyonlarda supurme islemi yapilacak ama bu islem icin kullanici tarafindan belirlenen mesafelerde supurme yapilacak diyelimki 1-10 arasi 30.cm den 36.cm e kadar 11-25 arasi 33.cmden 39.cm e kadar supurme yapilacak burda amac her istasyon icin bir baslangic birde bitis konumu olmak uzere 2 konum bilgisi olacak butun bu konumlar kullanici tarafindan sd karttan yuklenecek.teefondan yaziyorum ondan dolayi tam aciklayamadiysam soylersniz daha acmaya calisirim

ileyzerr

Alıntı yapılan: re3ii - 21 Şubat 2014, 11:47:59
hocam merhaba cevap verebilirmisiniz acaba neler gerekir bu tip bir çalışma için yardımınıza ihtiyacım var

kudretuzuner

Amatör

magnetron

merhaba

ben motion control PLC üretiyorum

yani PLC ile hareket kontrolü yapıyorum

ilgilenirsen mesaj at sana web sayfamı göndereyim

ileyzerr

Alıntı yapılan: kudretuzuner - 25 Şubat 2014, 13:27:34
Merhaba,
Linkteki ilgiler işinize yarar mı?
http://www.maydin.com.tr/gps-nedir-nasil-calisir-ne-ise-yarar.html
merhaba kudret bey yalnıslıkla fazladan actıgım konular yuzunden engellenmiştim cevabınızı yenı gordum ancak sanırım lınkte bır yalnıslık GPS ile ilgili bir link açılıyorda