ECCP yi CCP olarak kullanmak

Başlatan mustafa6106, 03 Mart 2014, 03:08:07

mustafa6106

MCU'da bulunan eccp normal ccp olarak kullanılabilir mi? pic16f1936, pic16f684 bu işlemcilerde hem eccp hem de ccp modülü bulunuyor. benim asıl amacım 4 motoru pwm ile kontrol etmek. çok fazla pwm çıkışı verebile pic Mcu bulamadım. sizin önerebileceğiniz başka bir işlemci var mıdır? bana 4 ccp çıkışı verebilecek bir mcu lazım.
Teşekkürler

yldzelektronik

16f1825

Sayfa 222

ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/41440B.pdf‎
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

mustafa6106

bunda 2 eccp 2 ccp var 222deki sayfa eccp modunu gösteriyor.

sadogan

yldzelektronik

Alıntı yapılan: mustafa6106 - 03 Mart 2014, 14:28:16
bunda 2 eccp 2 ccp var 222deki sayfa eccp modunu gösteriyor.

Buradan bu denetleyiciyi kullanarak h bridge motor sürücü yapamayacağımızı mı anlamalıyız?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

mustafa6106

ya amacım yine h-bridge sürmek ancak işlemcide eccp kullanarak bunu yaptığımız zaman dead-band ile 4 pwm çıkışı kullanılıyor. ben 4 motor kullanacağım. buradaki asıl amacım en az 4 ccp çıkışına sahip bir işlemciyle 4 motoru sürmek. 4 çıkış yetmiyecek diyebilirsiniz ancak ileri-geri kısmına bir (lojik kapılarla vs de olur) bir anahtarlama yapmayı düşünüyorum. Aslında işlemci bulunuyor ancak bu seferde Türkiye'de bulunabilirlik ve derleyicinin desteğine bakıyorum (C ve Basic). Birçok Mcu buldum ancak derleyicinin desteklemedikleri var