pir sensor..

Başlatan lord, 05 Mart 2005, 13:56:47

lord

arkadaslar pir sensörlerle ilgili yardima ihtiyacim var . yardimci olan olursa minettar olurum.
 pir sensörleri türkiyede kimler nerede satiyor?
 isimleri nelerdir?
ok. şimdiden teşekürler.
herkese iyi çalişmalar.   :)

peko

Slm.

Megasan'dan temin edebilirsin pır sensörü..
Ben onlardan numune istemiştim, gönderdiler hala biyerlerde duruyordur.
Birde elimde şema ve baskı devresini çizdiğim pır aydınlatma sensörü'ne ait proje var. Şu kapı girişlerinde kullanılmak üzere kullanılanlardan.
Ticari amaçlı düşünüyorsan eğer özel mesaj atarsın görüşürüz.

İyi çalışmalar.
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

simplicity

peki arkadaşlar bu PIR sensörlerin devre şemasını nereden bulabilirim ???

Prof.EleCTroN

Alıntı yapılan: "simplicity"peki arkadaşlar bu PIR sensörlerin devre şemasını nereden bulabilirim ???
Forumda "PIR" yada "pir" şeklinde arama yaparsan bulacaksın. Şemada, sensör ile ilgili bilgide var.

simplicity

:)
kusura bakmayın, aranızda yeniyim  :D

stlg

Sevgili arkadaslar
Bu pır devresinin cok onemli bir problemi var sensoru buldunuz devreyi
yaptınız mesafenin cok kısa oldugunu goreceksiniz bu sensorlerin mesafesini uzatmak icin bir lens yapmanız gerekir frensel di adı sanırım
bu olmadan yapılan devrelerden sonuc almanız zor

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

rf

Güvenlik sistemleri yapan heryerde hazırını bulup çıkışlarından kullanabilirsin
takriben 30-35 ytl arasidir. görüş mesafesi genelde 10-20 metredir hayvan algılamayan modelleri bile vardır.
KOSGEB Girişimcilik Desteği Bilgi ve Paylaşım Platformu http://www.girisimcilikdestegi.com/

hunter

fresnel lense mutlaka gereksinim olacaktır. Fresnel, toplamanın yanında aynı zmanda uzerinde bulunan parcalı lens sistemi sayesinde hareketli ısı kaynağını(8-15mikrometre dalgaboylu)  sensorun uzerine değişken birşekilde düşmesini sağlar. Sensor, pyroelectric sensor dur ve içinde 2 algılama bölümü vardır. ' bu bölümler birbirine ters seri bağlıdır yani bölüm üzerinde düşen kaynak aynı ise çıkış sıfır. fark oluşursa çıkış pozitif yada negatife gider.

stlg

Sevgili arkadaslar
Bilmiyorum reklam gibi olurmu ama size bir pır markası onerecegim
180 derece hakikaten kaliteli ben cogu uygulamalarda kullandım toptan alım yaparsanız 12 ytl civarında firma sanırım izmirde

firma ismi:sensa

ALLAHA EMANET OLUNUZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

mbilen

PIR sensor kontrol işlemcisi olarak pic12f510 kullanabilceğini ögrendim.
fakat uygulamasının nasıl olacağını bilmiyorum. yardımcı olabilcek varmı acaba.

M_B

PIR Manuel olarak http://www.glolab.com/freeinfo/info.html linkene bakabilirsin.
kolay gelsın.
M_B
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet