ELEKTRİK MALZEMELERİDEN TRİPOD YAPIMI_(UPS AKÜSÜ; MONTAJ AYAĞI; KABLO KANALI)

Başlatan elekTRofizikci, 17 Mart 2014, 23:05:48

elekTRofizikci

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN. Bir elimle işlemlerimi yaparken bir elimle çekim yapmak zor oluyordu. Bende bir elektrikçi olarak elimdeki malzemelerle işimi görecek bir şey yaptım. Belki sizin de işinize yarar yada başka bir çalışma için fikir verir... Sağlıcakla...

https://www.youtube.com/watch?v=0J_RuSlauoE&feature=youtu.be
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

z

Bu calismalarini severek takip ediyorum. Foruma ayri bir hava katti ve sanirim bir ilk oldun.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

mcn

Hocam eline sağlık bu tarz çalışmalar yapmayı geri dönüşümle birşeyler oluşturmayı çok severim bende.bu konuda hatta arkadaşlarım hasta olduğumu söylerler  :)

Sağlam bir akü kullanıp, ufak bir led lamba ile de çekimler için onboard bir ışık özelliği eklenebilir :)  aküye montajı da bir kelepçe tarzı bişeyle yapabilirsiniz.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: z - 17 Mart 2014, 23:58:33
Bu calismalarini severek takip ediyorum. Foruma ayri bir hava katti ve sanirim bir ilk oldun.
Teşekkür ederim, birilerinin beğenmesi en büyük enerjim... Size de kolay gelsin...

mesaj birleştirme:: 18 Mart 2014, 12:03:25

Alıntı yapılan: mcn - 18 Mart 2014, 08:27:35
Sağlam bir akü kullanıp, ufak bir led lamba ile de çekimler için onboard bir ışık özelliği eklenebilir :)  aküye montajı da bir kelepçe tarzı bişeyle yapabilirsiniz.

Çok mantıklı, AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR diye boşuna dememişler... Belki onuda yaparım, yaparsam versiyon 1.1  olarak yayınlarım :)...Kalın sağlıcakla..
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

mcn

www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

learner

Alıntı yapılan: mcn - 18 Mart 2014, 08:27:35
Hocam eline sağlık bu tarz çalışmalar yapmayı geri dönüşümle birşeyler oluşturmayı çok severim bende.bu konuda hatta arkadaşlarım hasta olduğumu söylerler  :)

Bende akünün aynı zamanda böyle birşey için kullanılacağını düşünmüştüm. Neyse v1.1 de olacakmış  :)

Andromeda

Akünün besleme amaçlı kullanılacağını zannettim başlığa bakınca, ama cep tlf. görünce ağırlık içinmiş..
aküye vidalamak risk,bir yoğurt kabına çimento dökülebilir ve  çimento içinde  tahta parçası olursa
buna vidalanabilir..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

elekTRofizikci

Alıntı yapılan: elek - 18 Mart 2014, 15:42:11
Akünün besleme amaçlı kullanılacağını zannettim başlığa bakınca, ama cep tlf. görünce ağırlık içinmiş..
aküye vidalamak risk,bir yoğurt kabına çimento dökülebilir ve  çimento içinde  tahta parçası olursa
buna vidalanabilir..

Alıntı yapılan: elek - 18 Mart 2014, 15:42:11
aküye vidalamak risk,

Aynen öyle, akü içinde nede olsa kimyasal madde var ve sızıntı yapabilir... Bu yüzden videodada dedim zaten, plastik kılıfını çok aşmayacak şekilde vida kullanalşım diye...

Plastiğin kalınlığını görmek içinde kısa sürede birde akü söküm videosu yaparım inşallah.. Bu sebeple de içini de görmüş oluruz... Sağlıcakla..