SD Kart konnektoru ve SPI bağlantı hakkında

Başlatan z, 28 Mart 2014, 17:54:53

z

http://katalog.we-online.de/em/datasheet/693061010911.pdf

Bu yakınlarda bu konnektoru kullanmak amacıyla çizdiğim PCB nin basımı için sipariş vereceğim.

Yukarıdaki konnektörü daha önce kullanan varsa çizdiğim şemanın onayı babında gözatmalarını isteyecektim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

LukeSkywalker

1 $ gibi bir fiyata hazırı satılıyor. Eğer özel bir projede kullanmayacaksanız tercih edilebilir.

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

z

Malesef PCB ile tümleşik bir tasarımda kullanacağım.

LukeSkywalker

Bu datasheetten pek birşey anlaşılmıor. Pin numaraları açık seçik belirtilmemiş veya ben anlamadım.

burak ozturk

z hocam kullanmadım ama çizgi tagem msp430 launchpad kitinde aynı soket kullanılıyor.şeması şu şekilde.

happy coding.

erhanmete

z hocam sadece meraktan soruyorum neden microsd tercih etmediniz ?

z

Ebayda baktim hazir SD kart konnektoru monte edilmis pcb ler satiliyor. Aldim kodlarimi yazdim. Sonra da kullanmaya basladim.

----------

Minik SD kartlar cok kucuk. Surekli tak cikart tasimaya uygun degil kolay kaybolur diye dusundum.

Baska bir nedeni yok.

Peki ben sorayim. Neden mini SD kart tercih etmeliyim?

erhanmete

ilk zamanlar bende normal sd kullanıyordum ama konnektör sıkıntı oldu. bir bulduğum modeli bir daha bulamaz oldum. yakınıydı uyanıydı bir müddet idare ettik.
ama mikrosd ye geçince sıkıntı kalmadı. ben cihazlarımın yazılım güncellemeri için mikrosd kart kullanıyorum. bu yüzden cihazın üzerinde sürekli takılı durmuyorlar.

z

Acikcasi ileride miniSD haricindeki kartlarin bulunmasinin da zor olacagini dusunuyorum.

Fakat  simdilik boyle devam edeyim diyorum. PCB cizimim hazir. Malzemeler gelip yerlesimde sorun olmadigini gorur gormez hemen baskiya gonderecegim.