lasermeter

Başlatan selvi, 29 Mart 2014, 20:12:20

selvi

elimde bir tane 50m lasermetre var.lasermeter mesafeyi dijital olarak gosteriyor.lasermeter uzerinde bazi uygulamalar yapmak istiyorum.ornegin lasermeter 15m olcumde alarm calsin seklinde bir degisiklik yapmak istiyorum.tabi zorluklari var.laser isini isik hizindan oldugunda cok kisa zaman diliminde olcumler yapiliyor.bu sonuclar dikkate alindiginda yapmak istedigim degisiklik yada mudahaleyi yapabilir miyim.olacaksa nasil olabilir.
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....

MrDarK

Hocam en basiti dijital göstergeye paralel bağlantı kurmak gibi geliyor bana ama bu en basit ve amatör olan çözüm. Bunun yerine lazermetreyi yapmak mümkün olabilir mi ? Çok zor bir olay mıdır ? Çalışma mantığı nasıl
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

XX_CİHAN_XX

Şöyle diyeyim ekrandan paralel hat alıp okuman daha kolay :)
Öteki türlü sonuç alman çok daha uzun sürecektir. Lazer metrelerden bildiğim kadarıyla yaygın olarak "triangle metodu" kullanılıyor.
Bu şekilde arama yapılarak çeşitli makaleleri bulmanız mümkündür.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

selvi

Alıntı yapılan: selvi - 29 Mart 2014, 20:12:20
  elimde bir tane 50m lasermetre var.lasermeter mesafeyi dijital olarak gosteriyor.lasermeter uzerinde bazi uygulamalar yapmak istiyorum.ornegin lasermeter 15m olcumde alarm calsin seklinde bir degisiklik yapmak istiyorum.tabi zorluklari var.laser isini isik hizindan oldugunda cok kisa zaman diliminde olcumler yapiliyor.bu sonuclar dikkate alindiginda yapmak istedigim degisiklik yada mudahaleyi yapabilir miyim.olacaksa nasil olabilir.

ben lasermeter in icini actim.STM32 islemcisi kullanilmis.lcd baglantisi 10 kablo ile yapilmis.simdi islemci okudugu mesafeyi lcd e yazdiriyor.lcd e giden bilgileri nasil okuyacam.nasil bir yontem izleyebilirim?
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....