Hid-Mouse-Keyboard-Joystick-GamePad Vb

Başlatan muhittin_kaplan, 01 Nisan 2014, 14:06:05

muhittin_kaplan

F4 Discovery ile verilen firmware de bir USB uygulaması mevcut, Bu uygulama ile MEMS den alınan bilgiyle Mouse hareket ettiriliyor. Bunun Dışında USB çalışması yapan varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim. Keyboard, Mouse veya birleşik cihaz yapmayı planlıyorum.

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

bir MCU içerişine iki cihaz yerleştiriliyor. Compond ve Composite device. ARM ile Bunu yapabilirmiyiz? Muhtemelen 103Rc (48 pinli) kullanacağım

Erhan YILMAZ

Abi bende stm32f3 discovery var. Üstündeki işlemci m4 ama usb device olarak çalışıyor. Bi yerden örnek bulup, port edip coocox'ta custom HID çalıştırmıştım. İşine yarayacaksa göndereyim.

muhittin_kaplan

HID var bende çalıştırdım. Keyboard a bakıyorum şimdi

mesaj birleştirme:: 05 Nisan 2014, 23:55:40

yukarda verdiğim linkte anlatmış HID device dan Keyboard a nasıl dönüştürüleceği ama problemler var. Device Prop gibi birşeyden bahsediyor-YOK

Erhan YILMAZ

Custom HID mi? Hepsi HID aslında descriptor kısmı ile reportları falan değişiyor. Bendeki 64 byte alıp gönderiyordu. Sensör verilerini pcye gönderip kartın hareketlerini modellicektim. Pc tarafında 3d işini çözemedim kaldı öyle.

muhittin_kaplan

Hocam hid derken belli bir vid ve pid uzerinden veri alisverisini pc uzerindeki program vasiyasiyla yapan cihaz icin kullandim. Keyboard ve mouse ve joystick de durum boyle degil.
Hala keyboard ornegi aramakta, calismalarim devam etmekte.