RFID-RC522 modülü için örnek uygulama arıyorum.

Başlatan mustafa_cmbz, 09 Nisan 2014, 22:14:58

mustafa_cmbz

Merhabalar..

Eşimi çalışma odamdan uzak tutmak maksadı ile rfid ile ilgili bir çalışma yapmaya karar verdim.Uygun fiyatlı bi modül buldum temin ettim şuan elimde.

Fakat nette uygulamaları modül 3.3v ile çalıştığı için hep arduino için verilmiş.

Bundan dolayı proton ile ilgili örnek arıyorum.Bu modülü nasıl çalıştırabileceğim hakkında bilgi sahibi olabileceğim gibi bir döküman da olsa işimi görecektir.

Maxim

bunların işlemcili yani rs-232 komut girişli olanları vardı keşke onlardan alsaydın

MrDarK

Nette zilyon tane döküman var RC522 ile alakalı. Tabiki türkçe değil :)

Özellikle Elektor un yayınladığı dökümanları araştırmanı tavsiye ederim. Arduino gibi ezbere çalışmamışlar. Bu elindeki modülü de benim bildiğim UART ile çalıştırabilirsin.

Ben SPI komutlarını kullanıyorum. STM8 için kütüphane yazıyorum ama yazacağım kütüphane standart yazılımlara uyumlu olmaz.

State Machine yapısına göre kurguluyorum.

Araştırmalarım ve KnowHow gibi şeyleri bitirdikten sonra forumumuz için 2.3 sayfalık bir Mifare konusu hazırlamak istiyorum. Yazık bu devirde hala türkçe adam akıllı bir döküman yok. Herkes bizim gibi sil baştan başlamasın.

Konuları takipteyim.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

moksan

Merhaba;
MFRC522 ile STM32F429ZIT6 haberleştirip kart id lerini ekrana yazdırmak istiyorum..Elinizde buna dair örnek kod ve ya direk proje dosyası varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.Eğerki elinizde bu konuya dair örnek yoksa mail yoluyla proje detayları yani headerlar c source kodları neyi nereye nasıl koyulması main.c deki kod örneği nasıl olması konusunda yardım ederseniz çok mutlu olurum. mehmetoksan@hotmail.com

MrDarK

Alıntı yapılan: moksan - 20 Ocak 2015, 16:36:31
Merhaba;
MFRC522 ile STM32F429ZIT6 haberleştirip kart id lerini ekrana yazdırmak istiyorum..Elinizde buna dair örnek kod ve ya direk proje dosyası varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim.Eğerki elinizde bu konuya dair örnek yoksa mail yoluyla proje detayları yani headerlar c source kodları neyi nereye nasıl koyulması main.c deki kod örneği nasıl olması konusunda yardım ederseniz çok mutlu olurum. mehmetoksan@hotmail.com

Selam ; aşağıdaki linkte açıklamaya çalıştım sistemi. Çeşitli örneklerde o konu başlığı altında bulunuyor takip edebilirsin;
https://www.picproje.org/index.php/topic,52963.0.html
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK