Termometre devresi buyurun :) [Bitti]

Başlatan baran123, 27 Nisan 2014, 01:07:46

aydınD

arkadaşlar şifreli kapı aresi hazır ama nasıl forma yükleyeceğimi bilmiyorum
bu konuda yardımcı olursanız sabırsızlıkları giderebiliriz
iyi çalışmlar

baran123

@aydın çizdiğin dosyayı winrar içine at sonra http://www.dosya.tc/ ye gir yükle de o winrar dosyasını seç sana bir link verecek o linki burada paylaş bu kadar.

aydınD

buyurun arkadaşlar şifreli kapı ares çizimi
inşallah faydalı olur
http://s3.dosya.tc/server22/5jdngw/sifreli_kapi_ares_cizimi.rar.html

mesaj birleştirme:: 27 Nisan 2014, 18:17:52

şu uzaktan kumanda gibi ledleri yakma işi ile ilgili kodları devreyi paylaşmanızı bekliyorum
iyi çalışmlar

Recep METE

Bekleyenlerin beklentisini bitirmek için RF ile dört butonla dört led yakma kodları:

alıcı:
#include <16f877.h>
#fuses xt,nowdt,nobrownout,nolvp,nocpd,noprotect,noput
#use delay(clock=4M)
#use rs232(baud=600,parity=N,rcv=pin_c7,bits=8)

char e;

void main()
{
set_tris_b(0x00);
output_b(0x00);
while(1)
{
if(getch()=='X')
{
e=getch();
if(e=='A')
{
output_high(pin_b0);
}
if(e=='B')
{
output_high(pin_b1);
}
if(e=='C')
{
output_high(pin_b2);
}

if(e=='D')
{
output_high(pin_b3);
}

}
}
}

Verici:
#include <16f877.h>
#fuses xt,nowdt,nobrownout,nolvp,nocpd,noprotect,noput   
#use delay(clock=4M)
#use rs232(baud=600,parity=N,xmit=pin_C6,rcv=pin_C7,bits=8)
void main()
{

while(1)
{
set_tris_b(0xF);
output_b(0x00);
if(input(pin_a0))
{
putc(0b01010101);
putc('X');
putc('A');
delay_ms(50);
}
if(input(pin_a1))
{
putc(0b01010101);
putc('X');
putc('B');
delay_ms(50);
}

if(input(pin_a2))
{
putc(0b01010101);
putc('X');
putc('C');
delay_ms(50);
}

if(input(pin_a3))
{
putc(0b01010101);
putc('X');
putc('D');
delay_ms(50);
}

}}
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

Recep METE

@baranekrem çalışmana birde derece işareti "C"ekliyebilir misin? İki gündür uğraşıyorum bir türlü yapamadım.74hc' nin mantığını çözemedim.Bu yüzden olmadı.Birde bunu ondalık gösteren hale getirmek için yaptığın çalışmayı paylaşır mısın?
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

baran123

@senfero 74h595 solsan saga bıt kaydırme gıbı mantıgı vardır ogrenırsın kolay bısı,c harfını ıstersen baska bır dısplay tak onu ters tak yanı nokta yukarı gelıcek sekılde sonra nokta ve tersten c olusturucak sekılde segmentlerını dırek enejıle,aksam noktada sonra 2 hane gosteren -55.00 ıle 125.0 olcum yapan devre paylascam onda derece ısaretı ve C harfıde var 

Recep METE

Alıntı yapılan: baranekrem9 - 29 Nisan 2014, 09:33:58
@senfero 74h595 solsan saga bıt kaydırme gıbı mantıgı vardır ogrenırsın kolay bısı,c harfını ıstersen baska bır dısplay tak onu ters tak yanı nokta yukarı gelıcek sekılde sonra nokta ve tersten c olusturucak sekılde segmentlerını dırek enejıle,aksam noktada sonra 2 hane gosteren -55.00 ıle 125.0 olcum yapan devre paylascam onda derece ısaretı ve C harfıde var 

Teşekkürler, paylaşırsan memnun olurum.