gprs modem internet bağlantısı

Başlatan erayurtseven, 30 Nisan 2014, 23:55:16

erayurtseven

merhaba,
SIM900 gsm-gprs modül kullanıyorum.

stm32 ile internet üzerinden led kontrolü ve ortam sıcaklığı ölçme uygulaması yaptım. işlemciye html hazırladığım siteyi gömdüm. sistemi evin modemine bağlayıp çalıştırıyorum. (sıcaklık kısmı tam olarak bitmedi.)
Sistem ortam değeri belirli bir değeri aştığında, önceden belirlenen kişiye mesaj atıyor. GSM modül ile arama yapabiliyorum mesaj atabiliyorum. ancak modülün gprs kısmı ile hiç çalışmadım.

malesef hoca bugün benden, internetin olmadığı yerlerde gsm-gprs modemin, gprs özelliğini kullanarak internete bağlanmasını istedi.

Kısıtlı vaktim var ve gprs konusunda hiç deneyimim yok.

bu durumu nasıl gerçekleyebilirim. yani deneyimleri olan arkadaşlar, nasıl bir yol izlemeliyim.

saygılar

armsistem

Alıntı yapılan: erayurtseven - 30 Nisan 2014, 23:55:16
merhaba,
SIM900 gsm-gprs modül kullanıyorum.

stm32 ile internet üzerinden led kontrolü ve ortam sıcaklığı ölçme uygulaması yaptım. işlemciye html hazırladığım siteyi gömdüm. sistemi evin modemine bağlayıp çalıştırıyorum. (sıcaklık kısmı tam olarak bitmedi.)
Sistem ortam değeri belirli bir değeri aştığında, önceden belirlenen kişiye mesaj atıyor. GSM modül ile arama yapabiliyorum mesaj atabiliyorum. ancak modülün gprs kısmı ile hiç çalışmadım.

malesef hoca bugün benden, internetin olmadığı yerlerde gsm-gprs modemin, gprs özelliğini kullanarak internete bağlanmasını istedi.

Kısıtlı vaktim var ve gprs konusunda hiç deneyimim yok.

bu durumu nasıl gerçekleyebilirim. yani deneyimleri olan arkadaşlar, nasıl bir yol izlemeliyim.

saygılar

Burası paylaşım platformu onu yapabiliyorum şunu yapabiliyorum diye yazdıklarını paylaşsan (öğrencisin ticari amaç gütmüyorsun) sonra senin ihtiyacın olan ne varsa yardımcı olunur.

- TCP socket client olarakmı bağlanmak istiyorsun ?
- Anlattığın kadarıyla zaten gprs kullanıyorsun , veya en azından benim anladığım kadarıyla.
- HTTP post metodumu kullanacaksın ?