ethernet devresi ferrite bead

Başlatan frederic, 17 Mayıs 2014, 02:51:11

frederic

Merhaba dostlar, ethernet devrelerinde kullanılan ferrite bead adlı malzemeden gerekli bana, digikey siparişime onuda eklemek istiyorum. Yalnız baktığımda bir çok çeşidini gördüm ve işime hangisi yarar karar veremedim. Daha önceden uygulamış biri digikeyden bana bir link verebilirse sevinirim bu malzeme için. Kılıf olarakda 1206 kılıf kullanacağım.

hgs

frederic

Hocam şu an devrelerimde 0r kullanıyorum zaten, fakat önerilen şemaların tümünde ferrite bead belirtilmiş. Artıları ve eksileri nedir diye merak ediyorum doğrusu.

z

Ben de ADC beslemesi icin 1 ohm kullaniyorum. Forumun hayirsever spectrum analyserlilerinden bir olcum istedik ama  hepsi hayirsiz cikti.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Kabil ATICI

Yapmaya çalıştığını devreyi bilmiyorum, ama ENC28J60 ile bir devre uygulamasında, incelediğimde, yerine başka bir ürün kullanılabilirse de ferrite bead (ferrit boncuk) kullanmışlar. Bunun sebebinin özellikle ethernet iletişim için zaten yüksek frekanslarda sinyal işlemek durumunda olan entegreyi bir şekilde parazitlerden (iki yönde de olabilir) yalıtmak için kullanılmış olabilir. Olay sanırım ferrite bead'in karakteristikleri ile ilgili.

http://www.murata.com/products/emc/knowhow/pdf/23to25e.pdf
böyle bir ürünün çalışma karakteristiklerini anlatmakta. (bu tür ürünleri üreten bir firmadan)
ambar7

leblebitozu

frederic

ambar7 hocam pdf için teşekkürler, bende enc28j60 kullanıyorum zaten devrede.

leblebitozu hocam önerdiğiniz malzemeyi sipariş geçiyorum ve kullanacağım teşekkür ederim yardımınız için.