GSM Modül ile İnternet Üzerinden Kontrol?

Başlatan ogy, 18 Mayıs 2014, 15:02:28

ogy

Merhaba.Simcom, Quectel ve Telit modüller elimde mevcut.Bunlarla sms ve arama gibi işlemleri yapabiliyorum fakat internet üzerinden led yakıp söndürmek gibi şeyler denemek istiyorum.İnternet konusunda fazla bilgi sahibi değilim.Dolayısıyla nasıl yapılacağını kafamda kuramıyorum.Bu işi yapmanın yolları nelerdir? Bu konuda neleri öğrenmem ve nereden başlamam gerekir? Bu işi bilen abiler mantığını anlatabilir mi?

polleme

Telit modüller, dışarıdan bir mikroişlemci gerektirmeden Python kodlarını doğrudan işleyip programlanan işleri yapabiliyorlar. Python öğrenip Telit modüllerle ilerleyebilirsiniz. Telit'in GM862 ve GL865 modülleri için yapılan çok sayıda örnek uygulama mevcut. Telit sitesinden ve diğer kaynaklardan bunları inceleyip uygulamaya çalışmak iyi bir başlangıç olur düşüncesindeyim.

frederic

polleme phyton öğrenmek için nasıl bir kaynak tavsiye edersiniz?

polleme

Yabancı çok kaynak var ama Türkçe olarak Volkan Aktaş'ın kitabı tercih edilebilir. Ama bu yetmez, Telit'in Python kütüphanelerine de bakmak gerek. Telit sitesinde dökümanlar var. Şunu bir inceleyin:

http://download.cepag.com/downloads_dokumente/telit-server-daten/additional_user-guides_all_modules/telit_easy_script_python_r10.pdf

ogy

@polleme hocam teşekkür ederim.pyhton konusunu inceleyeceğim.Ağırlıklı olarak Quectel ile çalışmak istiyorum.Bu işi tüm modüller ile çözebileceğim yöntemler neler acaba?

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK