18f46k22 ICSP

Başlatan matador, 28 Mayıs 2014, 17:09:20

matador

SMD 18F46K22'yi icsp ile programlamaya çalışıyorum fakat code protection sürekli aktif oluyor. Brenner8 kullanıyorum. Bir de programlama işleminden sonra hata alıyorum.

Kullandığım icsp devresi: Dirençler 10K, diyot 1n4148, kondansatör 10uF 16V

ICSP devresini iptal edip pici sadece programlama uçlarına bağladım başka devrede sorun yine aynı devam etti. Programlayıcının orjinal olmaması mı? Yoksa farklı bir hata mı var?

Arayüzden CP'yi kapatıyorum kendiliğinden yine açılıyor.

ali.bayuk

Merhaba,

Code protection konusunda programınızın başına
#FUSES NOPROTECT

yazarsanız code protectionu iptal etmiş olursunuz.

devrenize gelince, eğer zorunda değilseniz pgc ve pgd bacaklarına başka hiçbirşey bağlamayın. sorun yaratabiliyor.

kolay gelsin.

Nedenler

Ayrı sorunu yaşıyorum. Fuse ayarlarında sıkıntı yok. Ziff soket üzerinden programlanıyor fakat yukarıdaki devre ile icsp'den programlanmıyor. Neden?

tekosis

eğer yazıdığınız programda code protect ayarını kapattğınız halde kodlarınız gizleniyorsa us-burn programınızın konfigürasyon ayarlarını kontrol edin. muhtemelen us-burn hex dosyanızdan gelen konfigürasyon yerine kendi menüsündeki ayarları pice yüklüyordur. icsp ile ilgisi yok.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

sadogan

1.5 yıl kadar önce bende böyle bir sorun yaşadım.
sitesinde
http://www.sprut.de/electronic/pic/projekte/brenner8/adapter/adapter_k_sch.gif
böyle biradapter den bahsediyor .Yapmak istemedim  kopya pickit2 alarak sorunumu çözdüm.
Düşünüyorum da Brenner8 in kaprisleri ile boşa uğramışım .

Nedenler

Ben de pickit2 aldım biraz önce. Canavar canavar :)
Teşekkürler.

OG

Program işi ile uğraşıyorsanız,
hangi seviyede olursanız olun,
ANA konunuzun (program işinin) dertleri zaten sizi yeterince yoracağı için, TALİ sıkıntıları azaltmanız önemlidir. Bunlardan biriside PROGRAMMER dır. İyisini baştan edinmeye çalışın.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

tekosis

Bendede pickit2 var 4 senedir gayet memnunum.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.