El Yapımı Otomatik PCB Makinesi, Ares

Başlatan hergul, 06 Haziran 2014, 22:31:08

hergul

Merhabalar.

Proteus Ares programı bildiğiniz gibi baskı devre çizim programı. Areste çalışma alanında ölçülendirme yapabiliyorsunuz. Ayrıca origin noktasını da belirleyebiliyorsunuz. Sormak istediğim soruya gelince, bu programın ölçülendirmesini, origin noktasını ve padleri kullanarak mikroişlemcilere çıkış vermek nasıl mümkündür ? Plaketin origin noktasını belirlediğimizde padlere olan uzaklık X ve Y koordinatı üzerinde gösteriliyor programda. Biz de iki eksende hareket edebilen bir sistem yaptığımızda programdaki X ve Y kordinatlarına hareket etmesi nasıl mümkündür ?

Kabil ATICI

Normalde gerber dosyaları oluştururken dril dosyasınında oluşturulması gerekiyor. Bu dosyayı kullanarak istediğini yapabilirsin. Yanlış hatırlamıyorsam text formatında olması gerekir. Formatını internetten öğrenip kendi sistemine uyarlaman gerekir.
ambar7

newlife

Dogrudur. Proteus dan gerber olarak cikti aliyoruz. Delikler icin drill yollar copper dosyasi olusturuyor.

hergul

Peki ben bu dosyaya nereden erişeceğim ?

-----Edit----------------------------

Dosyaya ulaştım. Bu bilgiler işime yarar. Çok teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar

bulutay

KARDEŞ BİRAZ DAHA AÇIKLAYICI OLURMUSUN BİZİMDE ARADIGIMIZ BUYDU. NASIL ULAŞTIN NASIL YAPTIN

ilhan_mkp

Alıntı yapılan: bulutay - 24 Haziran 2014, 22:43:54
KARDEŞ BİRAZ DAHA AÇIKLAYICI OLURMUSUN BİZİMDE ARADIGIMIZ BUYDU. NASIL ULAŞTIN NASIL YAPTIN

hocam şu büyük harfle mesaj yazmaktan vazgeçseniz.

bulutay

bulutay

hocam text formatındaki xy koordinatlarını arraylist e alıyoruz. ordan okuma yaparken x geldiginde x ikinci konumundan x in birinci konumu çıkartılıyor. daha önce x in ikinci konumu ile x in birinci konumu büyük küçük karşılaştırması yaptırılıyor. duruma göre ya ileri ya geri yada sabit konumu alınıyor. y içinde aynı geçerli. rs 232 den pic e gönderiliyor.