Analog sinyali çoklama

Başlatan kriptolojix, 07 Temmuz 2014, 03:52:22

kriptolojix

Merhabalar ,
Herhangi bir sensörün analog ucundan gelen veriyi 2 farklı yere aktarmak istiyorum.Biri mikrodenetleyici bir diğeri ise PLC olacak.Bu tek uçtan gelen analog sinyali nasıl 2 adet analog sinyale çevirebilirim ? :)
Teşekkürler..

OG

Switch mi etmek istiyorsun, yoksa beraberce ayrı ayrı yerlere mi vermek istiyorsün.

Ve, analog sinyalin değerleri sınırları nedir?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

kriptolojix

Hocam 0-10 V arası sensörden gelen analog değerler var. Fakat 2 farklı kontrolör var sistemde.Bunların girişlerinde kullanacağım.Yani kısacası aynı bilgi, aynı anda 2 farklı yerde olması gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse ; Yapacağım şey bir nevi şu monitör çoğullamalar var , o tarz birşey olacak. Ana monitörden gelen görüntü diğer monitörlerde de aynı şekilde görüntülenecek.Tam olarak, o tarz bir şey arıyorum.

hasankara

sinyal çok hassas ise yani iki farklı ölçüm yapıldığında sinyal değeri bozuluyorsa opamp ile gerilim izleyici yapılarak çıkış noktasından da iki ölçüm noktasına bağlantı yapılabilir.

Murat Mert

S.A.
Mikro denetleyiciyle veriyi oku işlem yap 485 den plc ye at yada işlemciyle okuduğunu dac ile plc nin analoğuna çıkış yap.
mert07

sadogan

2 Adet buffer opamp kullanarak yapabilirsiniz.

Salih

Alıntı yapılan: kriptolojix - 07 Temmuz 2014, 04:23:25
Hocam 0-10 V arası sensörden gelen analog değerler var. Fakat 2 farklı kontrolör var sistemde.Bunların girişlerinde kullanacağım.Yani kısacası aynı bilgi, aynı anda 2 farklı yerde olması gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse ; Yapacağım şey bir nevi şu monitör çoğullamalar var , o tarz birşey olacak. Ana monitörden gelen görüntü diğer monitörlerde de aynı şekilde görüntülenecek.Tam olarak, o tarz bir şey arıyorum.

Sinyali uygulayacağın MDenetleyici ve PLC analog girişleri yüksek empedanslıdır.
Bana göre herhangi bir ek işlem yapmadan aynı anda iki cihaz girişine de bağlayabilirsin.

Not: Şase dahil sinyalle kontrolörler arasında tam yalıtım kast ediyorsan.
Bu ayrı ve zahmetli bir konudur.