Fire Lighter Circuits - Gaz Çakma Devresi

Başlatan FxDev, 07 Temmuz 2014, 09:30:59

FxDev

Arkadaşlar merhabalar,
Bir uygulamam için bu devreye ihtiyaç duyuyorum. Nette biraz araştırdım, herkes bunu farklı yolla yapmış (gerilim katlayıcı vs.) fakat bu işin aslı astarı nedir? Dünyayı yeniden keşfedip hesaplama vs. girmek istemiyorum açıkçası, uygulamada başarılı bir şey varsa devreme koyup geçeceğim.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

DEno_12

Hocam merhabalar,
Evlerde kullandığımız ocakların ateşleme devresi işinizi görecektir. Beyazeşya yedek parçası satan heryerde 10-15 TL arasına bulabilirsiniz. 220VAC verildiği takdirde saniyede bir otomatik olarak çakar. Birde ark fırınları için ateşleyiciler var; onlar da yarım saniyede bir biraz daha güçlü çakar.

Ark fırını ateşleyici

Bunlar da yeterli olmaz ben baca gazı falan ateşlemek istiyorum diyorsanız elektro şok cihazlarını sökerek kullanabilirsiniz.

Elektro şok cihazı

İyi çalışmalar.

FxDev

Bu devrenin oldukça ucuz olması gerekiyor. Sanırım yine kolları sıvayıp girmek gerekecek bu işe. Benim işimi görecek devre aşağıdaki.

Devresi de bu:

Hatta ST bunun için malzeme bile çıkarmış.

http://www.bdtic.com/DataSheet/ST/FLC10.pdf

Devredeki elemanlara bakarsanız çöpten biraz pahalı. Benim ise çöp fiyatına bu işi halletmem lazım. Bunun için varsa trafo/bobin bunları alibaba gibi sitelerden kiloyla almam lazım vs.

Önerilere açığım, diğer türlü dediğim gibi iş başa düşecek ve bunu hiç istemiyorum.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

Kabil ATICI

Tetikleme bölümünü saymazsan ucuz 35mm fotograf makinesi flash devresine benziyor.

Bobin/trafo konusu her zaman için sıkıntı...
ambar7

FxDev

Bu devreler oldukça fazla kullanılıyor diye biliyorum özellikle lpg ateşlemek için. Onun için bobinlerini kiloyla almalıyız fakat bir türlü bulamadım nette.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

FxDev

mustafa_cmbz

bobin olayını çözebildin mi hocam ? şayet böyle bir iş için bobin yaptıracak olursan bi 20 tane kadar bobin alabilirmiyim senden..

FxDev

Önce benim bulmam gerekiyor :)
Bu işin kıl noktası şu o bir bobin değil tesla coil ve hava nüveli.

t2

Kartal civarında hitek elektronik buna benzer ateşleyici üretim yapıyordu.

mesaj birleştirme:: 07 Temmuz 2014, 18:22:15

http://www.hitek.com.tr/urunler.html