CCS'ye birşeyler oldu

Başlatan Mucit23, 11 Temmuz 2014, 00:46:44

Mucit23

Ne oldu bilmiyorum. Bilgisayarımı açtım. CCS ile yazdığım ve yazılımına devam ettiğim bir projeyi tekrar açtım. Derlemek istediğimde ne yaptıysam derleyemedim

Sıfırdan ayrı bir klasöre bir proje açıyorum. Oda bir türlü derlenmiyor resimdeki gibi bir sürü hata alıyorum.  :o :o
http://postimg.cc/image/rb6ks3shb/
Versiyon 4.140. İki defa bilgisayarımdan tümüyle kaldırıp yeniden kurdum düzelmedi. Ne oldu benim bu bilgisayarıma anlamadım. CCS dışında hiçbir terslik yok.

Fikri olan varmı

Gökhan BEKEN

"16f877a.h" dosyasını masaüstünde(proje klasöründe) arıyor sorun bu bence. Kütüphane dosyalarının nerde olduğunu gösterip tekrar deneyin derim.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

Mucit23

Gökhan hocam gerek kalmadı. Sistem geri yükleme yaptım düzeldi. Galiba dediğiniz gibi bir durum vardı.

Baktım bu sabah windows update yapmış. Galiba ondan kaynaklanıyordu.

f15eagle

Merhaba, bende daha önce benzer bi hata almıştım.
İş bilgisayarımdaki çalışma klasörünü usb ile evdekine taşıdığım zaman dosyaları bulamadım hatası veriyordu fakat iş bilgisayarımda fark etmiyor. Hatta bi ara klasörlerin konumunu bile değiştirince derleme yapmadı. Silip tekrardan kurdum düzeldi.
Acaba bu durum neden oluşuyor ?Mucit23 hocanın dediği  Windows uptade etki edebilir mi ederse nasıl ?
kulladığım versiyon 4.124

MrDarK

Eski sürüm CCS versiyonlarında oluyor genelde. Bende yaşadım çözüm olarak bulamadığı dosyaları kendi klasörü içinden çekip proje klasörü içerisine ekleyerek buluyordum.

Ekstra çözüm için Path yolları kontrol edilebilir. Bence son sürümü kullanın :) Hem son sürümde otomatik yedek alıyor kodun. Güzel bir özellik fakat yavaş pclerde kasma yapabilir benden söylemesi.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

RaMu

Bendede bazen oluyordu,
genelde hatalı diye gösterdi,ği fotodaki gibi
açılmış olan klasörü kapatıop tekrar derle diyince derliyordu,
tabi bunun çözüm olduğunu söylemiyorum ama benim işime yarıyor.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html