lcd ile grafik

Başlatan fahri, 09 Nisan 2005, 12:06:02

fahri

arkadaşlar
lcd üzerinde grafik çizmek istiyorum
bu işi yapabileceğim LCD ismi bilen varmı?

ebu hureyra

ben bu işle daha önce uğraştım. biraz zahmetli ama ccs c compiler kullanıyorsan gayet basit. grafik lcd yi istanbul da karaköy pasajında bulabilirsin. fiaytları biraz yüksek. şuan bilmiyorum ama 35-40 ytl den başlıyor galiba. ama sadece bir uğraşı olarak yapıyorsan proteus kullanarak simulasyon gerçekleştirebilirsin. markalarıda internette graphic lcd olarak arattırırsan önüne birçık sonuç gelir.ilgilenirsen proteus da yapılmış örnek devreler var.

Ersin

KS108 128x64 diye sor.

diot

240*128 tek renk lcd ler var. fiuyatı 85$ ile 100$ arası
text ve grafik modları var.

aster

gocebe

epson un bu işi yapabilecek LCDleri var. 3 layerli LCD ekran yapmış. 1. si sadece text, 2 ve 3. sünde ise sadece grafik gösterebiyor.

google da "SG320240 Series" diye bi arat. ayrıca sitesinden HM320240-SPC.pdf dosyasını indirirsen sana baya faydası olur.

aYe

Selam,

Alıntı yapılan: "gocebe"epson un bu işi yapabilecek LCDleri var. 3 layerli LCD ekran yapmış. 1. si sadece text, 2 ve 3. sünde ise sadece grafik gösterebiyor.

Bir bilgiyi paylaşırken emin değilseniz; zannederim, bildiğim kadarıyla, yanılıyor da olabilirim vb. bir ibareyi başına eklerseniz konuya vakıf olmayanları yanlış yönlendirmemiş olursunuz.

ör: Her 3 layer'i da graphic mod'da kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

gocebe

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Selam,

Alıntı yapılan: "gocebe"epson un bu işi yapabilecek LCDleri var. 3 layerli LCD ekran yapmış. 1. si sadece text, 2 ve 3. sünde ise sadece grafik gösterebiyor.

Bir bilgiyi paylaşırken emin değilseniz; zannederim, bildiğim kadarıyla, yanılıyor da olabilirim vb. bir ibareyi başına eklerseniz konuya vakıf olmayanları yanlış yönlendirmemiş olursunuz.

ör: Her 3 layer'i da graphic mod'da kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

haklısın kusura bakmayın. bende bu LCD kontrol işine yeni girdim. hatta bu konuda bi topic açıp yardım istedim :)) düzeltme için sağolun.