Eclipse Kullanarak Pic Programlama

Başlatan micelow, 04 Ağustos 2014, 20:21:02

micelow

Pic mikrodenetleyicileri için yazılım geliştirirken eclipse kullanan var mı?
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

apsis

Eclipse derleyici arayüzüdür. pic için h-tech c kullandım program ismi Hi-Tide
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

MT

Sonuçta IDE amacıyla kullanıyorsun yani C dili ile yazdığın kod'un işlemcisinin ne olduğunun çok önemi yoktur Eclipse açısından her türlü PIC derleyicisi kullanmak zorundasın zaten arka planda GCC koşuyor, ben Stm8L işlemciler için kullanıyorum Eclipse'i derleyicim ise Ride7....  sizde PIC için ilgili derleyicide oluşturduğunuz projeyi Eclipse'e entegre edip sadece daha kolay yazılım yazma olanağına erişiyorsunuz.

Fonksiyolara erişmeniz ,  intellisense özelliği ile kod tamamlaması yazılımı anlamanız ve yazmanızı çok hızlandırıyor.

micelow

Hocam şurda anlatmış ama bir yerden sonra tıkandım
http://kr3l.wordpress.com/2008/11/02/using-eclipse-for-pic-development/
ve burda ise konuyla ilgili başka bir video var PIC C Builder for Eclipse eklentisini kuruyor ve kullanıyor ve işlemci falanda seçiyor fakat ben yapamadım.
Eclipse PIC C Builder HowTo (obsolete) on Vimeo
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

Tagli

MPLAB X bu kadar zahmetsiz olarak kurulup çalıştırılabilirken bence PIC için Eclipse ile uğraşmak gereksiz. Konuyla ilgili belgeler ve videolar, MPLAB X'in henüz çıkmadığı dönemden kalmış olabilir.
Gökçe Tağlıoğlu

MT

Uğraşmaya değmez bence hocam adam mplab'ın arka planda kullandığının alayını eclipse uzantı olarak gösteriyor. Kur mplab'da projeyi, aç eclipse'i " File>new>makefile project with existing code  " deyip proje dosyasını seç buradan. kodu burada yaz mplab'da derle başın ağrımasın tercih senin tabi.