INFINEON BTS724G Kullanan bilen varmı?

Başlatan systech, 05 Ağustos 2014, 12:54:58

systech

INFINEON BTS724G buentegre ile çalışan bilen arkadaşlardan devre için yardım istiyorum.

Kerim42

Merhaba,
     High side sürücü ihtiyaçım olmuştu İnfineon ile STM arasında kaldım ikisinden de örnek getirip denedim. Yalnız infineon 724 serisini getirmek biraz sıkıntılı oluyor. Başka bir serisini denedim. Uygulama hakında bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışabilirim. Üreticilerin web sitelerinde uygulama notları var.
Alemi padişah olmak bir kuru kavga imiş. Bir veliye bende olmak cümleden ala imiş. (Yavuz Sultan Selim)

systech

Merhaba Kerim42
Bts724g otomatik kapı devresinde kullanıyorum. Ancak başıma bela almışım sonradan anladım ilgilenen arkadaş işten ayrıldı biz kaldık başbaşa datasheet te bizim anladığımız tam bir veri yok. mail i gönderirsen devre şemasını gönderebilirim yardımın için şimdiden teşekkürlerimle.

Erol YILMAZ

Kullanimi kolay bir çiptir.
Pek problem cikartmaz. Systech sen ne problem yasiyorsun?

x-nomek

bu entegre ne işe yarıyor pek anlayamadım araştirdim ama

systech

Otomatik kayar kapı devresinde sürücü olarak kullandık. Neden bilmiyorum çalışan çalışıyor kimisi ise çok çabuk bozuluyor. Neden bu ürün kullandın diye sormayın. Yapan arkadaş kullandı bende onayladım ancak ne yapacağımı şaşırdım beslemede mi sorun var nerde hata yapıyoruz bir türlü işin içinden çıkamadık. Tam bir uygulama şemsı da yok. Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

ekli resimde devremizin şeması mevcuttur.

sadogan

Mekanik kilit ne kadar akım çekiyor.
BTS724G bozulunca hangi sürücüsü bozuluyor.Bu sorunu lokalize etmek için gerekli.
Şemada BTS724G yi bozacak mekanik kilit gibi görünüyor.
Bu yükten gelen zıt emk yı bastırmak için gnd ve mekanik kilit çıkışına paralel 1N5822
gibi Schottky diot bağlayıp test edin.

systech

sadece çıkış fiili kullanım şuanda yok.

Erol YILMAZ

Bts724 leriniz çakma, bence
Bir de orijinal malzeme ile deneyin.

systech

farnell den getirttim. Nasıl çakma olabilir nasıl anlayabiliriz?

ipek

bir arkadaşım m...ercedes marka arabasını vakum kilidini çalışmadığını ifade etti bakarım diye buton unitesini söküp getirdi.
devrede BTS724 vardı B...osch üretimi üzeri çok iyi verniklenmiş bir kart idi .arıza mekanik çıktı kapı halloldu.şimdi dünya devi bunu oralara takıp dünyaya pazarladıysa entegre güvenilir demek.arkadaşların dedeği gibi ya sahte yada, safe operation area güvenlik sınırlarının çok yakınında bir yerde çalışıyor.selonoid indüktif bir yapı elemanı hareket esnasında bir sürü istenmiyen etkiler üretir. eğer deneme imkanınız var ise selonoid'din yada motorun çektiği akıma denk,rezistif bir yük lambada olabilir,bununla deneyip entegrenin aklanıp aklanmayacağını görebilirsiniz.

systech

İpek arkadaşım ilk önce açıklaman için teşekkür ederim.
Evet BTS724G Otomotiv sektörünün kullandığı bir entegre. Bunun için tercih ettik ancak ürün kullanımı hakkında tam devresel şema yok.
biz şuanda selenoid röle kullanmıyoruz bu çıkış pasif sadece frenleme ve a vcc için kullanıyoruz ve sık hata mesajı alıyoruz dolayısı ile kurduğumuz devre şemasının doğruluğu nu sorguluyoruz. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Erol YILMAZ

Farnell'den aldiysaniz orijinaldir.

Antalya da otomasyon isleri yapan yardımsever
Bir arkadasimiz vardi. Devre fln yapiyor.
Ozelden telefonunu atayim yarin.

systech

Kerim42

Merhabalar
systech acaba bahsettiğiniz kayar kapı bir araçta mı (örn dolmuş) yoksa   binada mı? (örn asansör)
Alemi padişah olmak bir kuru kavga imiş. Bir veliye bende olmak cümleden ala imiş. (Yavuz Sultan Selim)