Solar panel grid tie invterter hakkında yardım

Başlatan ercan_t, 05 Ağustos 2014, 17:34:25

ercan_t

Merhaba,

Evime güneş panelleri almaya karar verdim,
Aküsüz güneş paneli+ grid tie inverten kullanacağım.
panel yaklaşık 0.5Kw, inverterde 1Kw olacak.
aşağıdaki şekildeki gibi paneli invetere,  inveteride direk şebeke bağlayıp binanın elektrik sistemini destekleyebiliyoruz.

http://www.waldeneffect.org/20100819inverter.jpg

Benim sorunum evin elektrik ihtiyacı olmadığında ürettiğim elektrik enerjinin ana şebekeye binanın dışa gitmesi gibi bir durum söz konusu,
DC devrelerde bunu önlemek için seri diyot bağlarız fakat AC 220 Voltta bunu nasıl yaparım

bu konuda yardımcı olmanızı rica ederim.

kimlenbu

ercan_t

Alıntı yapılan: kimlenbu - 05 Ağustos 2014, 17:38:45
enversör şalter.

şalter olmaz cünkü evin elektrik ihtiyacı 0.4-1KW dan fazla olunca ana şebekeden elektrik alacak, benim düşündüğüm destek ünitesi gibi çalışacak.
anlık yüksek gücleri yada inverterin sağlayamadığı gücleri ana şebekeden kullanılacak.

FxDev

Grid Connected Solar Inverterler bu iş için tasarlanmadı. Şebekeye enerji nakli için tasarlandı. Şebekesiz zaten çalışmazlar, Islanding nedeniyle.
Gelişmiş ülkelerde iki tür sayaç bulunur, aldığım ve sattığım. Fark da denkleştirmeye götürülür. Böyle bir sistem olacağını düşünmüyorum, 0.5kW çok yüksek bir değer değil ki, panelleriniz 0.5kW ise en fazla 400W alacaksınız zaten fazlasını değil.

Eski döner saatlerinizden olsaydı, saat enerji yönüne göre dönüyordu, ama artık onlar da kalmadı. Elektronik sayaçlar nasıl çalışıyor bilmiyorum.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!