PIC CTMU Capacitive Sensing Module Yardım

Başlatan nocturnal, 08 Ağustos 2014, 01:44:57

nocturnal

Merhaba,

16F1827 kullanarak Capacitive Sensor Module çalıştırıyorum. Bu konuyla uğraşanlar varsa aşağıdaki sorular onlar için geliyor...

1- Channel 1-2-3-5-6'yı seçtiğim zaman Cap sense oscillator çalışmazken, 0-4-7-8 i seçtiğim zaman çalışıyor. Neden? (Tüm girişler analog input ve pull up'lar disabled) Her şeyi geçtim, Channel 2 (CPS2) seçiliyken osilatör neden çalışmaz?

2- Bunun mesafesini pad'e dokununca değil de, 1 cm yaklaşınca çalışacak şekilde nasıl arttırabilirim? (Öncelik yazılımda)

XX_CİHAN_XX

2.sorunun cevabı - header file içindeki treshold değeriyle oluyor.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

nocturnal

Kütüphane indirmeden manual yapmaya çalıştım. O yüzden Threshold vb filtreler henüz yok. Bildiğin bir kütüphane varsa bununla ilgili, benimle paylaşabilirsen çok sevinirim. Ulaştığım Framework'ler yanılmıyorsam CVD üzerine yazılmış. Bir haftadır uğraşıyorum. Çok zamanımı aldı, konu kapsamlı olduğundan sadece manual olarak basic şekilde çalıştırabildim. Pad'e dokununca iş görüyor... Fakat bana proximity sensor gibi çalışanı gerekiyor.

XX_CİHAN_XX

Evet genelde CVD şeklinde kullanım yaygın bende öyle bir kütüphanesini kullanmıştım treshold'u doğru ayarlarsanız proximity olarakta kullanabilirsiniz. Microchip'in sitesinde ilgili kütüphane mevcut.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

nocturnal

Bunun için hazır dahili modül varken profesyonel bir sistemde CVD kullanmak ne derece doğru olur emin değilim. En garantisi Cypress kullanmak olmalı. Yine de teşekkür ederim.