PIC ve Ethernet bağlantısı

Başlatan baran123, 14 Ağustos 2014, 00:17:06

baran123

Merhaba PIC ile internet bağlantısı yapmak istiyorum ethernet düşündüm bağlantı kod vs fikir nerden başlamalı ?

AsHeS

Wiznet W5100 çip ve dokümanları iyidir.

Kabil ATICI

Görür. SPI üzerinden işlemciye bağla. TCP olayını iyi anlaman gerekecek.
ambar7

MrDarK

Linkteki modülü çinden aldım. Arduino ile gayet basit bir şekilde haberleştim. Arduino kodlarını CCS'e geçirebilirsin istersen tavsiyem :)
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

LukeSkywalker

Yeni kitapta bu konuya da deginelim madem.

baran123

@Luke güzel olur @MrDark sağ ol :) @ambar7 teşekkürler hocam bir sorum daha olacak static IP gereklimi bu uygulama için ?

Kabil ATICI

kendi sisteminizde kullanacaksanız ve deneme yapacaksanız ip durumunu sürekli takip etmenizi gerektirir. Kesintiler durumunda ip'den mi yoksa başka bir nedenden mi düşünmenizi gerektirir.Uğraşırım dersen gerekli değil.

Statik ip durumunda ip sabit olduğu için takip etmenizi gerektirmez. Çünkü ip durumundan emin olursunuz.
ambar7

MCansız

bende böyle bir proje ile uğraşıyorum enc28j60 hazır kitini sipariş verdim işlemci olarak pic18f4550 kullanacağım veya stm32f407-discovery kartımıda kullanabilirim Mikroelektronikanın sistesinde arm ve pic için hazır örnekler var mikroc nin kütüphaneleri kolay tavsiye ederim

bu arada proteusun örnek dosyalarında ethernet simülasyonu var videoda adam çalıştırmış ama ben çalıştıramadım yapabilen varmı

Ethernet Simulation Using Proteus

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: mk_29 - 14 Ağustos 2014, 19:40:57
bu arada proteusun örnek dosyalarında ethernet simülasyonu var videoda adam çalıştırmış ama ben çalıştıramadım yapabilen varmı
http://gokhanbeken.com/winpcap-sayesinde-ethernet-simulasyonuisis
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.