kablosuz sensör sitemi

Başlatan tntgonzales, 12 Eylül 2014, 15:52:18

tntgonzales

muhittin_kaplan

veriler analog olursa ne demek her halukarda bunu sayisal olarak gondereceksiniz.

tntgonzales

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 13 Eylül 2014, 11:51:20
veriler analog olursa ne demek her halukarda bunu sayisal olarak gondereceksiniz.

şimdi ben sensörden analog olarak 170 değerini okudum.orada pic kullanmadan bunu nasıl gönderecem rf modülle? mecburen bir işlemciye ihtiyacım olacak.ama sensör dijital sensörse bunu rf modüle pic olmadan bağlayabilirim ve sonuca direk gönderebilirim.analog dan kastım bu

mufitsozen

Alıntı yapılan: tntgonzales - 13 Eylül 2014, 22:41:16
şimdi ben sensörden analog olarak 170 değerini okudum.orada pic kullanmadan bunu nasıl gönderecem rf modülle? mecburen bir işlemciye ihtiyacım olacak.ama sensör dijital sensörse bunu rf modüle pic olmadan bağlayabilirim ve sonuca direk gönderebilirim.analog dan kastım bu

hocam merak ettim rf modulunde mcu yoksa ornegin 170 okudunuz bunu rf modulle direk nasil yolluyorsunuz pic vb olmadan bir devre semasi filan olsa bende aydinlansam? yada bunun rf modulle direk nasil yapildigini anlatan bir AN, datasheet, blog filan?

ogrenmenin yasi yok!
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

RaMu

Hocam siz iyi aydınlanmışsınız,
ben "analog olarak 170 değerini okudum"
nasıl oluyor orayı dahi anlayamadım.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

mufitsozen

Alıntı yapılan: RaMu - 14 Eylül 2014, 09:25:39
Hocam siz iyi aydınlanmışsınız,
ben "analog olarak 170 değerini okudum"
nasıl oluyor orayı dahi anlayamadım.

Hocam o kisim kolay, karakoyde 15 liraya satilan ultrasonik park sensorunden 4 tane ultrasonic sensoru soktum, seri 470 ohmla  bagladim, dayimin oglunun modifiye sahin gorunumlu kartalindan odunc aldigim devir saati gostergesine bagladim, bunlarida kizimin ledli gece lambasina bagladim.  8)

aynen 1700 devir gosterdi, 1700 dogru gelmedi, bir sifir attim. 170! :P

yanlis anlasilmalara mahal vermemek icin yaziyorum bu mesajda yazan herseyin tek muhatabi RaMu dur. Baska kimse ustune alinmasin. RaMuyu tanidigim icin bu sakayida kaldirir diye dusundum. (Yanlis dusunmussemde samimi ozurlerimi iletirim!)
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

RaMu

Hocam sanki karşımda gülen gözlerle bunları anlatıyormuşsunuz gibi okudum yazdıklarınızı,
teknik sohbet sağulsun biz sizi daha iyi tanıyoruz.
Ama yöntem gerçekten iyi :)
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html