CCS C Compiler Programıyla debug işlemi

Başlatan Extreme, 12 Eylül 2014, 16:22:07

Extreme

Merhaba forum üyeleri,

CCS C Compiler programıyla debug işlemi yapan arkadaş var mı ? (mplab kullanarak değil )

http://www.ccsinfo.com/ccs-product-catalog.php#tabs-7

LİNKTE PROGRAMMERS/DEBUGGER kısmına tıklayınız.

yani mplab programını kullanmadan direct ccs c programıyla bu işi halletmek istiyorum tıpkı IAR workbench deki gibi

Yorumlarınızı bekliyorum.

yldzelektronik

Bence CCS yi atın kaldırın debug vs istiyorsanız.Çok büyük işkenceler çekmelisiniz.Gerçi pic serisi denetleyicilerde hep var bu durum ama.. En kolayı mplab x ile oluyor.Pic kit 2 ile gayet güzel sonuçlar alınabiliyor.Ama baya tırmalamak istiyor da (Debug için)
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

SBTECH

Ben MPLAB üzerine CCS plug ini yükleyerek pickit3 ile istediğim yere breakpoint koyup denedim ama sadece deneme programı idi büyük bir proje dosyasını debug etmeye çalışmadım henüz. Debug için proteus kullanmaya çalışıyorum her ne kadar bazen gerçek dünyadan farklı sonuçlar verse de, idare etmeye çalışıyorum. donanım üzerinde debug için sanırım en iyi yöntem xc8 mplab x , icd3 debugger kullanmak , tabi o değişiklik de bir anda yapılamıyor...
Elektronik ilimdir..

Extreme

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 12 Eylül 2014, 16:46:02
Bence CCS yi atın kaldırın debug vs istiyorsanız.Çok büyük işkenceler çekmelisiniz.Gerçi pic serisi denetleyicilerde hep var bu durum ama.. En kolayı mplab x ile oluyor.Pic kit 2 ile gayet güzel sonuçlar alınabiliyor.Ama baya tırmalamak istiyor da (Debug için)

Tırmalamak derken ?

mplab x kullanarak profesyonel çözümler alınabiliyor mu ?

hobi veya ödev için araştırmıyorum bu konuyu

Alıntı yapılan: SBTECH - 12 Eylül 2014, 17:51:03
Ben MPLAB üzerine CCS plug ini yükleyerek pickit3 ile istediğim yere breakpoint koyup denedim ama sadece deneme programı idi büyük bir proje dosyasını debug etmeye çalışmadım henüz. Debug için proteus kullanmaya çalışıyorum her ne kadar bazen gerçek dünyadan farklı sonuçlar verse de, idare etmeye çalışıyorum. donanım üzerinde debug için sanırım en iyi yöntem xc8 mplab x , icd3 debugger kullanmak , tabi o değişiklik de bir anda yapılamıyor...

ayrıca ccs c compiler + mplab x + pickit2
debug yapmak için yeterlimidir ?

yldzelektronik

Uzun sözün kısası tavsiyem;

Alıntı yapılan: SBTECH - 12 Eylül 2014, 17:51:03
...
donanım üzerinde debug için sanırım en iyi yöntem xc8 mplab x , icd3 debugger kullanmak , tabi o değişiklik de bir anda yapılamıyor...
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.