sağ sol sinyal lamba

Başlatan cann, 15 Eylül 2014, 19:21:42

cann

selamlar
resimde görülen sinyal ve aydınlatma olayını anlamadım.
3 buton var. biri sağ sinyal, biri sol sinyal, diğeri lambalar.

modülün ortasında 4 giriş  pin var. biri gnd birisi power olsa, biri sağ sinyal diğeri sol sinyal. lambalar nasıl yanıyor. biri eksik kalıyor.

mufitsozen

Alıntı yapılan: cann - 15 Eylül 2014, 19:21:42

selamlar
resimde görülen sinyal ve aydınlatma olayını anlamadım.
3 buton var. biri sağ sinyal, biri sol sinyal, diğeri lambalar.

modülün ortasında 4 giriş  pin var. biri gnd birisi power olsa, biri sağ sinyal diğeri sol sinyal. lambalar nasıl yanıyor. biri eksik kalıyor.

araba icin olduguna gore sase ground'dur, dolayisi ile gnd baglantiya gerek olmaz.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

cann

maalesef şase olayı yok.
işlemci olabilirmi acaba,
nasıl yapmışlarsa vidasız. sökülmüyor yani

mufitsozen

Alıntı yapılan: cann - 15 Eylül 2014, 20:39:56
maalesef şase olayı yok.
işlemci olabilirmi acaba,
nasıl yapmışlarsa vidasız. sökülmüyor yani

nasil sase yok? resimde kutuyu baglayan iki civata var! onlar kutuyu arabanin(akunun) (-) bagliyordur
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

micelow

Bazı arabalarda arabanın gövdesi şase olarak kullanılıyor diye duymuştum.
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

cann

şase yok maalesef hatta montaj önerisi mecbur kalmadıkca metal üzerine monte etmeyiniz şeklinde.

Mucit23

Öyle şey olmaz. Bütün arabaların gövdesi şase olarak kullanılır. @Müfit hocanın dedikleri doğrudur büyük ihtimalle. Bunu ölçerekde görebilirsin. Buton ve besleme girişlerinin hangisi olduğu belli değilmi?

cann

biri güç biri gnd. diğer ikisiyle nasıl gerçekleştiriliyor?
bence buton alanında işlemci var, bu modüldede var haberleşiyorlar.
sağlam olmasa bi şekilde sökeceğim

cann

konu bu şase olmayışından tıkandı.
en iyisi bu sistemi kendim nasıl yapabilirim.röle olmadan. piyasadaki flaşörler kolaylık sağlarmı?
teşekkürler

Kabil ATICI

Buradaki lambalar için buton üzerinden geçecek akım yeterli ise,
besleme butonlardan geçirilerek geliyor. O kadar karmaşık düşünmeye gerek yok.

Beslemenin biri butonlar (hangi buton aktifse) üzerinden geliyor. Diğeri tek kablo kalıyor.
ambar7

cann

cevap için teşekkürler hocam. kablo ve butonlar akıma dayanaklı olacağını sanmıyorum. butonlar tuş şeklinde  lateks oluyor, yani açıp kapama mekanizmalı değil.

coco

sağ sol sinyallerin ve lamba girişini bağlamaya gerek olsunki?zaten aracın orjinal aksamında bağlıı.bence o dört kablo + - kontak artısı siren veya başka bir aksesuar çıkışıdır.

cann

konu anlaşılır şekilde anlatılamadığından!   dolayı anlaşılamamıştır vede kapanmıştır.