Pic programlayarak para nasıl kazanılır.

Başlatan Recep METE, 28 Eylül 2014, 16:21:39

aliveli

Kardeşler Elektronik - Karel
yapılmamış bir şeyler bulmanız gerekir
kayan yazıyla , led animasyonla uğraşılmaz

mustafaelektro

En azından kickstarter sürekli takip edilmelidir. Seninde yapabileceğin ve Türkiye'de tutar dediğin birsey olursa  benzeri yapmaya çalışılabilir.

EGE

Akıllı olmayla bilgili olmayla  para kazanılmıyor artık,

Üretim yapmak farklı bir şeydir Satmak farklı bir şeydir her ikisini de  birlikte yapan hiç bir şey yapamayan dır,

Ekip kurup her kes kendi üstüne düşen  işi yaparsa ve paylaşmasını bilir ise  para kazanılır   işte bunun adına da tüccarlık  deniliyor,

Paylaşmasını bilmeyen  para kazanmaz ,ne yazıktır ki  bizim insanlarımız paylaşmasını bilmiyor işte biraz para kazanılmaya başlayınca ben biliyorum ben sattım ben olmasam batar vs.vs. gibi kalıplaşmış şeyler söylenir ve herkes dağılır .

trinity

Her şeyden önce bir şirket kurmanız ve vergi levhası almanız gerekir ki, işte bu noktadan sonra vergiler harçlar çığ gibi gelmeye başlıyor. Şu anda bir şirketin üzerinde dolaylı ve direk %50 ye yakın bir vergi yükü var. Sen 1000Tl kazandığında 500TL yakınını devlete veriyorsun. Dükkanına bir tabela asıyorsun onun dahi vergisi var. Bu şartlarda nasıl çinle rekabet edebilirsiniz?

Çini unutun geriden gelen Hindistan, Sirilanka, Kamboçya ve Vietnam ucuz iş gücü konusunda Çini geçmek üzereler.

kimlenbu

İşyerimin bulunduğu iş merkezinde PIC işleri yapan komşumuz bir kaç ay önce işyerini kapatıp maaşlı bir işe başladı diyeyim gerisini sen anla. Devamlı yapabileceğin/satabileceğin bir projen yoksa boş kaldığın anda seni idame ettirecek kadar birikimin yoksa kaba tabirle patlarsın.

Komşumuzda da böyle oldu, hep prototip istekleri ve adetsiz ürün tasarımlarına uğraştı, elinde iş varken yeni iş alamadı ve sonuç : güm.

t2

ahmetzafer

Okuduklarımdan bana en mantıklı gelen sonuç; pic ya da başka bir microdenetleyici ile çalışmak ve sınırlı bir sürede olsa para kazanmak istiyorsak ARGE projesi yazmak. Bu kendi çapında çok ayrı bir konu ama günümüzde belliki piyasaya iş yapılamaz.
Benim kendi fikrim aslında birçok kişininde dediği gibi pic tarih oldu, olmak üzere. Kendi ihtiyaçlarımızı giderecek kadar ve hobi olarak uğraşmalıyız. Paramı? Bence para şu anda mobil platformlara program geliştirmekte, daha çok oyun geliştirmekte. Onu öğrenmek ayrı bir ilgi alanı ama bir microişlemci programlayabilen vakit ayırırsa rahatlıkla yapabileceğini düşünüyorum. Pic gibi hazır platformları bulunuyor ve bence digital ortama program geliştirmek gerçek dünya ya program geliştirmekten daha kolay ve stabil.
Şu anda piyasada mobil platformlara program geliştirenler pic programlayanlara göre daha çok arınıyor diye biliyorum. Yanlışım varsa lütfen düzeltin.

trinity

Ar-Ge demek finasman demektir, birisi kazanç sağlamadığın halde sana bir kaç sene maaş verecek, yedirip içerecek tüm Ar-Ge giderlerini karşılayacak. Bunun içinde bir sermaye birikimi gerekli.

ahmetzafer

Ben devletin desteklediği ve 100.000tl verdiği teknopark projelerinden bahsediyorum. Farklı bir projeniz olduğu sürece kabul ediyorlar. Uçuk fikirlerde istemiyorlar. Zaten forumda da tartışılmıştı bu konu yanlış hatırlamıyorsam. Herkes sonunda tutturamayabiliyor ama en az 1 senelik az denilemeyecek bir geliriniz oluyor. Hem istediğiniz konuda çalışmış ve gelişmiş oluyorsunuz hem geçiniyorsunuz. Özel bir durum yoksa 1 sene kendi fikrimiz olan bir ar-ge çalışılabilir. Belki ürününüzü pazarlayabilirsinizde.

Recep METE

Yukarıdaki mesajları okuyunca, artık bu alemde bu bilgiyle size iş yok gibi anladım.Gidip tamircilik yapacağım.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

t2

iş varsa bile uluorta konuşulmuyor fısır fısır kulaktan kulağa yayılır. şu işte accayip para var diye foruma yazılmaz. zaten bunu duysan da önce yapılacak işte gerçekten bu işte para var mı ? diye ufak bir deneme yapmak gerek. bazen bu deneme 1 ay veya 1 yıl sürebilir. lafa bakıp para yatırılmaz. batarsın.