c sharp ile usbhid devresi

Başlatan sayangku, 05 Kasım 2014, 00:36:15

sayangku

sa arkadaşlar ben c sharp ile pic18f2550 ile usbhid projesi yaptim yalniz c harp programına ben eksta zamanlama ayari yaptim şöyle
başlangiç saati
kapaniş saati  simdi ben örnegin led 12:00 yanmasını istedim kapanış saatinede 17:00 yaptim ve dedigim gibi led saat 12 de yandi saat beşte ise kapandi
yalniz ben bu verileri bilgisayar  ve csharp programı açık oldugu sürece bu dediklerimi yerine getiriyor kapali iken çalışmiyor ben ise bu verileri pic gönderip
pc ve c sharp programını kapatarak devamlı dedigim saatde yapmasını istiyorum bunun için pic nasil bir ekstra devre kurabiliirim şekil olan varsa verirse çok sevinirim

baran123

gönderdiğin saati pic in eepormuna kaydet pic yapacagı işin saatini oradan kontrol etsin pic için saat devresi olarakda ds entegresi kullanabilirsin mesela ?

sayangku

Alıntı yapılan: Baran Ekrem - 05 Kasım 2014, 01:08:45
gönderdiğin saati pic in eepormuna kaydet pic yapacagı işin saatini oradan kontrol etsin pic için saat devresi olarakda ds entegresi kullanabilirsin mesela ?

hocam eprom işini hallderim  bana kaydedici devre verebilirmisiniz daha önce hiç kurmadim şekli verirseniz  sevinirim hocam

baran123

Alıntı Yapbana kaydedici devre verebilirmisiniz
Duymamış farzediyorum :D forumda cok kızarlar boyle seylere hazır yok takıldıgın yerde yardım var :)

Bak şöyle bir şey yap

Pıc  i pc ye bağla
pc den pice saat bilgisini gönder
saat bilgisi gelmiş ise o bilgileri eeproma yaz
ds entegrende calısan saat de senin eepromundakı degerler ıle karsılastırılsın
degerler eşit olursa istediğini yaptır

bu arada kaydedici devreden kastın ne ? pic kendi eepromuna o bilgileri kaydedeceksin yani harici eeproma gerk yok kucuk bır bılgı sonucta oda cok kolay bır sey , 1-2 komut zaten arasstır bulursun hemen

usb ve pıc baglantısı yaptıysan bunları yaparsın zor degıl .adım adım bunları yaparsan olur .yine takıldıgın noktalarda bıldıgım kadarı ıle yardımcı olmaya calısırım .Bende yapıp dırek vermek ısterdım hatta pc den ayarlı bır saat vardı aklımda ama kusura bakma sınavlarım var uğraşmaya fırsatım yok :) kolay gelsin .

sayangku

teşekkür ederim hocam benimde vizelerim var yazinizi simdi gördüm dediginizi anladim hocam şu 1 hafta sıkıntı benim ondan sonra yapıcam
bende dedigim gibi günleri ayarladim pazarts pazar kadar çalışma günlerini işte ondan sonra açılıp kapanış saatlerini felan hepsini ayarladim
bunuda yaparsam süper olcak ozamn işte :)