Raspberry Pi WorkShop (15 Kasım 2014)

Başlatan MrDarK, 07 Kasım 2014, 22:37:38

MrDarK

Tarih: 15.11.2014 Cumartesi 10:30
Süre: 4-6 saat

Konuşmacılar:
Arda Kılıçdağı
Ramazan Subaşi
Jesus Perez

Konular:
Arda: Raspberry Pi tanıtımı. Raspberry Pi nedir?, Nasıl tanıştı? Üretim amacı, mevcut işletim sistemleri, web sunucusu, media center gibi örnek yazılım kurulumu, PHP, Python, Java gibi programlama dillerinin temel kullanımı.

Ramazan: GPIO kontrolleri (terminal üzerinden, Python ile, C ile (WiringPi), web arayüzünden (WebIOPi)) ve teknik ve elektronik bilgiler.

Jesus: Board çeşitleri ve board'ların evrimi/gelişimi, cihaza bağlanabilen aksesuarlar, Raspberry Pi ile yapılmış örnek projeler ve de satın alımı.
Atölye formatı sunum ve pratil örnekler şeklinde olacak. Ayrıca Raspberry Pi Türkiye resmi distribütörü SAMM atölyede kullanılmak üzere 15 adet Raspberry Pi tedarik edecek. Cihazlara getireceğiniz laptopunuz ile SSH veya VNC üzerinden bağlanılacak.

NOT: Etkinlik içeriğinin yararlı olabilmesi için katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Kayıt için root@istanbulhs.org adresine mail atabilirsiniz.

Daha önceden Teknik Sohbet programına da picproje ile katılmış olan Arda bu sefer daha önceden sözünü verdiği workshopu düzenliyor arkadaşlar.

Hep beraber görüşmek üzere ;
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

elekTRofizikci

Kontenjan dolmuş arkadaşlar. Bilginize.
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

MrDarK

Alıntı yapılan: elektrofizikci - 10 Kasım 2014, 15:12:00
Kontenjan dolmuş arkadaşlar. Bilginize.

Hocam ben katılımcılar arasındayım, bizden gelebilen var mı ?
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

elekTRofizikci

artık olan biteni sen anlatırsın bize... ben kaçırdım :)
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com