Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Error message 306

Başlatan Extreme, 13 Kasım 2014, 14:48:32

Tagli

PCLATH'ın var olmasının sebebi o zaten. Adres goto komutunun içine sığmadığı için büyük bitler PCLATH'dan alınır. Disassembly sana bunu gösteremez, goto'nun içini açar sadece. Onun içinde 102 olması normal, o kadarı sığıyor çünkü. Gerçek adresin geri kalanı PCLATH'dan geliyor.
Gökçe Tağlıoğlu

FEHMİ_ASM

Program Counter değişimlerini "view=>watch"dan daha rahat görebilirsin.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

Extreme

Peki yazılımı yüklemeden önce(ayrıca debug imkanıda yok) mplabdan doğru yere gidip gitmediğini test etmek istiyorum ?

Bu mümkün mü ?

Tagli

MPLAB'in içinde simulatör var. Epeydir kullanmadığım için nereden açılır, nasıl kullanılır falan unuttum. Ama mesela bir pine dışarıdan kare dalga verme gibi ilginç özellikleri de vardı. Galiba debugger menüsünden PicKit vs. yerine mpsim gibi bir seçeneği seçerek debug tuşuna basıldığında devreye giriyordu. Biraz kurcalaman lazım.
Gökçe Tağlıoğlu

Extreme

MPLAB >> DEBUGGER >> SELECT TOOL >> MBLAP SİM

Orjinal yazılımın içine test kodu için sayfa rutinlerini tamamladım.

Benim için sorun çözüldü. Gayet stabil çalışıyor.

Konunun içerisinde bir de basit bir kod paylaşmıştım.
İhtiyacı olana bu kod yol gösterecektir.

Sayın tagli her şey için saolun.