12 kanal

Başlatan cirak05, 04 Mayıs 2005, 10:37:40

cirak05

Merhaba arkadaşlar.

ben bir sitede 12 kanal kumanda şeması buldum fakat çalıştıramadım.

Devre Şeması

bu konuda bana yardımcı olur musunuz? veya bana böyle bir kaç kanallı dijital çıkış veren bir devre önerebilir misiniz?

kote

pic prgramlanırken osc e dikkat et
bu devre pic16f628a ile calisiyor
kolay gelsin

cirak05

herşeyi aynen 16f628 ile mi kullanacağım program da dahil. Pek anlamıyorum bu programlama işinden... Öğreneceğim diye kitap aldım ama daha pek kavramış sayılmam.

cirak05

Ya yok mu yardımcı olacak bir arkadaş ya 16f628 'e yükledim aynı programı yine olmuyor. Değiştirmem gereken şeyler mi var? Bilen arkadaşlar bir yardım edin lütfen

CaFFeiNe

http://remoteic.sitemynet.com/free.htm

yukarıdaki adresten

Proteus DSN file
freeal.hex
freeverproteus.hex

dosyalarını çektim denedim simülasyonda çalışıyor.

cirak05

arkadaşım simülasyonda zaten çalışıyor ben devreyi kurdum çalışmadı. Bende mi bir eşeklik var yoksa devre mi çalışmıyor. ben bunu öğrenmek istiyorum. Devreyi kurması da zaten zor bir şey değil basit bir devre ama çalışmadı işte

CaFFeiNe

verici kısmın hex dosyası proteus için başka devre için başka galiba ona dikkat et
birde watchdog timer kapalı olacak vericiyi programlarken

yine çalışmazsa yapabilecek pek bir şey yok kaynak kodu vermemiş adam

eloman

arkadaşlar bu devreyi board üzerine kurdum. İlginç olan devre aynı board üzerinde aynı besleme ile beslendiğinde çalışıyor fakat ayrı board üzerinde kurulduğunda ve farklı beslemede  çalışmıyor, bu nedir yahuuu. Devreye o yüzden IR led takıp deniyemedim. Lütfen açıklarmısınız!
..................................................................... Dostluk dediğin; tek bir ruhun, iki ayrı bedende dirilmesi...

nurim

Alıntı yapılan: "eloman"arkadaşlar bu devreyi board üzerine kurdum. İlginç olan devre aynı board üzerinde aynı besleme ile beslendiğinde çalışıyor fakat ayrı board üzerinde kurulduğunda ve farklı beslemede  çalışmıyor, bu nedir yahuuu. Devreye o yüzden IR led takıp deniyemedim. Lütfen açıklarmısınız!

İki ayrı beslemede ,Haberleşme için DATA hattı+GND (iki hat) kullanarak denedinmi?

Kolay gelsin
nurim
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"