Elektor dergisine abone olayım mı?

Başlatan mistek, 03 Aralık 2014, 12:03:27

mistek

Genelde elektor dergisinin falanca sayısında şöyle bir örnek vardı deyip spesifik sorunlara çözüm bulunuyor forumda zaman zaman. Bu tür şeyleri sürekli takip etmek istiyorum.

Elektor dergisi iyi bir seçim mi?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

t2

abone olmaya bence gerek yok.
Özellikle gerekli olan proje varsa, sadece ilgili  sayı temin edilebilir. internet aboneliği de vardır.

diot

Eğer istiyorsan abone ol derim iyi bir kaynak. Ben eskiden elo elektronik dergisine abone idim. 11 . sayıdan itibaren var elimde fakat bazen dergiyi elime aldığımda bu devreye ne gerek vardı gibi düşüncelere sahip olmuştum. Fakat aradan zaman geçip o devreye yada bilgiye ihtiyacım olduğunda düşüncem değişti. Demek istediğim kaynağa o an ihtiyacınız yok olabiilir ama bir süre sonra baş vurmak zorunda kalabilirsiniz.

kudretuzuner

Merhaba,
Bildiklerimin tamamını ihtiyacı olanla paylaşırım hiç sıkıntı olmaz ama kitap paylaşmaya asla yanaşmam.Bir sefer bir hata yaptım ödünç verdim ve bir daha geri gelmedi.Özetle,kitabı alın kütüphanenizde bulunsun.
Amatör

t2

Galiba 6-7 sene önceydi. forumdaki eskiler bilir. Elektor cd leri vardı. galiba 10 senelik sayılar arşiv halinde .
o tarihte internet pek yaygın değildi. onları kopyalayıp kargoyla birbirimize gönderdik. 

neyse ben bu cdleri baya bir sakladım. galiba 3 sene filan durdu. sonra attım. boşuna uğraştık. içinde eski model bayat teknolojiler var veya yenisi bilgi varsa da bunu bulmak için cdye değil internete bakar olduk.

Abone olsanız da bunun eğlence olarak düşünmelisiniz. adı üstünde magazin.

mistek

Amacım aslında geçmişteki dosyalara ulaşmak değilde şuandan itibaren bişeyleri takip edebilmek, yeniliklerden haberdar olmak. Bunun için dergi abonesi olmak istiyorum. Para verirsem eğer kendimi okumayada mecbur hissederim.

Elektor iyi bi seçim sanırım...
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

ismailhtc

Dostum nasıl abone oluyorsun. kendi sitesinden mi yoksa türkiye bayisi felan varmı.

mistek

ismailhtc

Fiyatı uygun gibi geldi. ürün bulunamamaktadır diye bir uyarı vermiş sanırım sitede

Tesla.25

Yenilikleri takip etmek için dergi iyi bir seçim değildir.
Günümüzde çok güzel yayın yapan internet siteleri var ki, her yeniliği anında bu sitelerden okuyabiliyoruz. Bu habere, birkaç saat içinde binlerce yorum gelebiliyor. Başka bir sitede daha farklı açıdan bakan bir haberle karşılaşabiliyoruz.
Yani amaç yeniliklerden haberdar olmaksa, dergi iyi bir seçim değil.

(Mesela Reddit, Quora gibi sitelere, atıyorum, INTEL 'in ceosu bile gelip cevap verebiliyor.)
(Bir ara Bill Gates Reddit 'te sorulara cevap vermişti.)

polleme

Tavsiye etmem. Elimde neredeyse tüm sayılar var. Gerekli bir şey olunca oradan aramak ve bulmak külfet. Sadece o anda okursanız anlamlı. Bir kenara atınca bir daha bakılmıyor. İnternet gibi bir olanak var elde.