Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

basıc seri iletişim

Başlatan HASSAN ULKEM, 13 Aralık 2014, 08:25:53

HASSAN ULKEM

merhaba arkadaşlar
ben seri iletişimde vercden birkaç butunla işlem yapmak istyrm
denemesini yaptm örneğin bir butona bastğmda istediğim işlemi yapyr ikinci butonda öyle
ama sorun kesmede eyer kesmeyi aktifleştirdiğimde diyer butonlar işlevsiz olyr
ben hem butonları aktif olmasını hemde kesmenin aktif olmasını istyrm bu mümkün mü yada
olyrs nasl
teşkrlr selam ve saygılar

ipek

Size yardım edecek olan ETE hoca'mız . fakat bu mesajındaki anadilimize gösterdiğin özensizlik,hiç şansın yok.

ete

Mesajdan bir anlam çıkarmak bile zor. Ancak tahmin edebiliyorum. Mesaj yazarken insan hata yapabilir buna bir sözüm yok ama en azından yazdıktan sonra ne yazmışım diye bir bakmak gerekir. Bir iki hatayıda göz ardı edebilirim ama baştan sona hata dolu bir mesajı düzeltmemeyi kabullenemiyorum.
Ayrıca bir sorunun dayandığı bir temeli olması gerekir, ortada programla ilgili bir sorundan bahsediliyor. Peki bu sorun programın yeterince iyi yazılmamasından kaynaklanabileceğini düşünemiyormusun? Buna karar verebilmek için programıda görmemiz gerekmezmi?
Program koymayınca soru sanal oluyor. Elbette sanal soruya sanal cevap da verilebilir. İşte soru ,
"Ben hem butonların aktif olmasını hemde kesmenin aktif olmasını istiyorum bu mümkünmü ?"
İşte cevabı,
"Elbette mümkün doğru program yazılırsa tabiiki. Zaten amaç da bu olmalıdır."

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

kudretuzuner

ETE bey,İPEK bey merhaba,
Sizleri şahsen tanıdığım için önce hal hatır sorarak başlayayım.İnşallah iyisinizdir.Allah'tan sağlık ve mutluluklar dileği ile şöyle sormak isterim?Arkadaşımız "Azeri,veya Türkçeyi yeni öğrenmekte olan bir yabancı öğrenci" olabilir mi?İfadelerinden sanki öyle algıladım.
Amatör

ipek

Kudret abi saygılar,iyi hafta sonları dilerim.aynı dileklerim Erol hocam içinde,Allah başımızdan eksik etmesin.

HASSAN ULKEM

Merhaba arkadaşlar ....
"En başta yazım yanlışlarına  dikkat etmediğim için ÖZÜR DİLİYORUM "
MESAJ alışkanlığından gelen bir hastalık tabi bu gerekçe olamaz. Bide bu yetersizlik yeni olma
acemiliğinden kaynağını almıştır.Ama biz bilimle uğraşan aydın olmaya çalışan insanlarız. Tek bir ileti ile bu kadar rahat yargılara varıp
yanıtlarınızda da kırıcı olmak beni üzmüştür.Bilgelik sevgi ve saygının kaynağıdır. TEKRARDAN  özür diliyor
en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum........