Proje Ödevim Hakkında!!

Başlatan ciriuc54, 22 Aralık 2014, 15:37:23

ciriuc54

Merhabalar. Benim bir proje ödevim var ve projemin konusu Cisimden Yansımalı Kızılötesi Algılayıcı Tasarımı. Benim bu ödevimin PIC programlamasına ve devresine ihtiyacım var.. fakat ben PIC hakkında pek bilgi sahibi olamadığım için birşey yapamıyorum.  bu konu hakkında yardım edebilir misiniz?

ciriuc54

Kimse bilmiyor mu bunu acaba..

FxDev

Yardımcı olayım, hesap numaramı özelden mi göndereyim yoksa mail adresiniz var mı?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

polleme

Sanırım forumda çok yenisiniz ve proje ödevleri konusunda konuşulan çok fazla sayıdaki başlıkların hiçbirinden haberiniz yok. Haberiniz olsaydı sadece talebinizi ileterek yaptığınız böyle bir isteğin cevap bulamayabileceğini görebilirdiniz.

Size PIC programlamayı da içeren bir proje ödevi verildi ise ve PIC hiçbir şekilde öğretilmemişse bile başlayacağınız yer bellidir: PIC programlama. Ödevi siz yapacağınıza göre öncelikle PIC programlama öğreneceksiniz ve işin kolay tarafından başlamak üzere Serdar Çiçek'in PIC Programlama kitabına bakarak ilk adımı atabilirsiniz. Araştıracağınız diğer bir konu ise kızılötesi algılayıcılar, bu konuda da Google'a sorarak bulduğunuz uygun kaynakları okuyacaksınız. Hiçbir araştırma yapmadan bilgi sahibi olma şansınız zaten yok.

MrDarK

Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ciriuc54

Alıntı yapılan: FxDev - 25 Aralık 2014, 00:56:45
Yardımcı olayım, hesap numaramı özelden mi göndereyim yoksa mail adresiniz var mı?

Bana özelden ulaşın detayları konuşalım.

ciriuc54

Alıntı yapılan: polleme - 25 Aralık 2014, 08:21:35
Sanırım forumda çok yenisiniz ve proje ödevleri konusunda konuşulan çok fazla sayıdaki başlıkların hiçbirinden haberiniz yok. Haberiniz olsaydı sadece talebinizi ileterek yaptığınız böyle bir isteğin cevap bulamayabileceğini görebilirdiniz.

Size PIC programlamayı da içeren bir proje ödevi verildi ise ve PIC hiçbir şekilde öğretilmemişse bile başlayacağınız yer bellidir: PIC programlama. Ödevi siz yapacağınıza göre öncelikle PIC programlama öğreneceksiniz ve işin kolay tarafından başlamak üzere Serdar Çiçek'in PIC Programlama kitabına bakarak ilk adımı atabilirsiniz. Araştıracağınız diğer bir konu ise kızılötesi algılayıcılar, bu konuda da Google'a sorarak bulduğunuz uygun kaynakları okuyacaksınız. Hiçbir araştırma yapmadan bilgi sahibi olma şansınız zaten yok.
hocam haklısınız fakat benim şu an o kadar zamanım yok ama ileride zaten öğrenecem bunu ben. yoksa acilen  yazmazdım buraya ben

mistek

Alıntı yapılan: ciriuc54 - 25 Aralık 2014, 13:31:28
hocam haklısınız fakat benim şu an o kadar zamanım yok ama ileride zaten öğrenecem bunu ben. yoksa acilen  yazmazdım buraya ben

Bu arkadaş yeni bir bakış açısı kazandırdı konuya artık. Tabular yıkıldı.

"şu an o kadar zamanım yok ama ileride zaten öğrenecem bunu ben"
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

trinity

Doktora tezleri bile kopyala yapıştır yapılıyorsa, bir öğrencinin dönem ödevini internetten hazır bulup vermek istemesi şaşılacak bir durum değil bence

polleme

Hiç bir hoca böyle bir ödevi yeterli zaman tanımadan vermez. Eğer o kadar zaman yoksa veya acilse bu projeye baştan yeterli ciddiyet gösterilmedi ve/veya zaman çok yanlış kullanıldı demektir. Bu durumda ödevin yetişmemesinin sorumluluğunu ilgili kişi taşımalıdır. Zira bir proje sadece içeriğinin yapılması için verilmez, öğrencinin planlama yapması ve zamanını verimli kullanması da beklenir. Dolayısıyla proje baştan başarısızdır benim gözümde. İstenen PIC devresi çalışsa bile.

ciriuc54

hocam özel mesaj atamıyorum ben numaramı vereyim siz beni arayın. 0543 967 14 17

ciriuc54

hocam ben özel mesaj atamıyorum lütfen özelden bana numaranızı atın sizi arayayım.