GLCD'nin 8 kanallık data hattını 5-10 metre mesafeye aktarmak için buffer?

Başlatan musti463, 28 Aralık 2014, 16:24:26

musti463

GLCD'nin 8 kanallık data hattını 5-10 metre mesafeye aktarmak için bu hatta buffer koymak istiyorum. Nasıl bir entegre önerirsiniz?
Mustafa Emir SADE

Kabil ATICI

Bunu daha önce sormuşlardı, siz mi sormuştunuz hatırlamıyorum,
seri paralel ve paralel seri dönüştürücüler var, ama buradaki sorun aradaki mesafede veriyi kayıpsız aktarmak. (RS485 olabilir).
Bu arada iş sadece 8 bit daha hattı ile bitmiyor.5-6 tanede kontrol hattını adamdan saymıyorsun.
Birde tabii yazma sırasında bu işi yapmaya kalkarsan sıkıntı.
ambar7

LukeSkywalker

Ben olsam karşıya da bir mcu koyar, veriyi seri olarak iletirdim.

musti463

RS485 ile denedim hatalı bilgi gidiyor zamanım iyice daraldı. Ücret karşılığı CCS C ve rs485.c kütüphanesiyle yapabilecek bir arkadaşımız varsa o da olur :)
Mustafa Emir SADE

Ersin

LVDS entegreler mevcut  , onları bir araştır , bit sayısı ve hıza göre mesafe değişebiliyor.

LukeSkywalker

musti463

Mustafa Emir SADE

LukeSkywalker

Projenin detaylarından bahsederseniz belki daha iyi yardım alabilirsiniz. 

musti463

4 farklı adc bilgisi rs485 ile bir mcu dan diğer bir mcu ya gönderilecek. Bilgi akışı tek yönlü olacak verici sadece verici alıcı da sadece alıcı konumunda kalacak
Mustafa Emir SADE

sadogan

LukeSkywalker

musti463

panel ve mcu ünitesi ayrı olmak zorunda. glcd panelde bulunuyor. ikisinin arası da 5 metre civarı. bu hattın iki ucuna buffer entegre koymamın bir artısı olur mu?
Mustafa Emir SADE

ctn1905

ADM485 Entegresini sana önerebilirim Datasheetinde  max kablo uzunluğu 4000 ft yazıyor.Bu da 1.2KM yapıyor.Ayrıca ADM485 entegreleri data hızı bakımından da çok iyidirler.