PWM LE MDC MOTOR KONTROL

Başlatan bulutay, 04 Ocak 2015, 07:01:21

bulutay

Arkadaslar motordan ses geliyor motorun girisine capasitor baglasıgım zaman ses kesiliyor .bu sefer kapasitör ısınıyor.fırçalı motor irfp150 tc4427 16f716  kullanıldı 15 gundur ugrasmaktayım yardımlarınızı bekliyorum

FxDev

Devre şemanı paylaşır mısın? Diyot adı göremiyorum?
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

bulutay

shock diot bagladım

mesaj birleştirme:: 04 Ocak 2015, 13:12:47

devre şeması yok direk plaketin üzerine çizdim

FxDev

Plaketin üzerine hangi şemaya göre çizdin? Yaptığın işlemi painte dahi çizip vermen lazım, müneccim miyiz plaketin üzerindeki devreyi nereden bilelim.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!

bulutay

emk sorununu nasık çozeriz kon. bagladıgım zaman düzeliyor fakat cok ısınıyor

Erol YILMAZ

Öncelikle kapasiteyi mosfete yakin bağla.
105 derecelik kapasite kullan.
Ayni yere elindeki Kapasiteden 2 tane tak.

Bunları yaparsan büyük ihtimalle çözülür konu.

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Okan AKÇA

Büyük ihtimal hocamızın dediği gibi frekans düşüktür

z

Frekans yüksek olsa bile modülasyon vs den solayı subharmonic bileşenler oluşabilir.

PWM devren güç katıyla etkileşime girip modülasyon olabilir. Gene de frekansı bir bilsek iyi olurdu.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

bulutay

arkadaslar cok tesekkurler pc deki arza nedeni ile cevap yazıyorum