Journal Kayan Yazı Hexleri veya asmsi...

Başlatan mustafacan, 17 Mayıs 2005, 12:40:26

lord

Bu RGB yi bende merak ediyorum üzerinde suan sadece düşünüyorum bir bilgiye ulaşan olursa paylaşirsa sevinirim.

tevfik_kadi

Bence ilk önce şu elimizdekini halledelim sonra ona uğraşırız aklımda onunla ilgili fikirler var ama 8+8+8 bit 24 bit derinlikteki bir yazı için hiç de kolay değil olayı iyice çözmek lazım

mustafacan

Bencede konuyu dağıtmadan bu işi halletmek lazım önce
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

peko

Journal projesini yapıp çalıştıran arkadaşlardan rica etsek PICPROJE yazıp bir iki resim koyabilirlermi acaba buraya ?
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

mustafacan

Evet arkadaşlar kaldığımız yerden devam edelim dimi?

kemall

tevfik_kadi hocam ben bulamadım kayan yazı dosyasını bi daha bakıp bilgi verirsen sevinirim..

yasarmurat

arkadaşım araştırıp bakıcam en kısa zmanda bulmaya çalışıcam umarım yardımcı olabilirim.
YAŞAR MURAT GÜVENÇ
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
ANKARA EKİN TİYATROSU...

mustafacan

arkadaşlar elimdeki journalın dosyalarını pic c  comp ile yada ht ile derleyemedim. 16f87x.h dosyasını bulamadım. ccs nin içinde kütüphanesinde buldum bu seferde hatalı dedi. sizce sorun nerede? kodlar burda  

http://rapidshare.de/files/12114043/Journal.rar.html

demirkan1

Merhaba arkadaslar,
30 haziran 2005 tarihinde yapmış oldugum bir çalışmanın dosyalarını buldum türkce karakterleride eklemişim sanırım işinize yarar
kolay gelsin
http://groups.yahoo.com/group/demirkan1/files/journal/

bzirapli

Ben dosya göremedim. Boş görünüyor.

mustafacan

dosya boş değil. sadece demirkan1 gurubuna üye olman gerekiyor. Sol taraftaki home ye tıkla açılan pencerede join this groupba  tıkla üye ol dosyaları görürsün...

bzirapli

Değerli arkadaşlarım bu devreyi yapıpta çalıştıran varmı. Bende bu devreyi yapmak istiyorum da. Çalışmıyorsa boşuna uğraşmayalım. kodlarda sıkıntı yoktur umarım.

Saygılar

infomaster

Arkadaslar,

Bu devrede 2 tane EEPROM var. 1 tanesi DIP diğeri SMD. (IC1 ve IC12)bunun bir espirisi var mı? 2 tane DIP kullansak ne olur ki?

Devreyi yapıp çalıştıranlar. Uğraşmaya değer mi?

Teşekkürler.
PAYLAŞILMAYAN BİLGİNİN DEĞERİ YOKTUR.

demirkan1

projede iki adet eprom var ancak opsiyonel hangi kılıf kullanacaksanız onu lehimleyin ben smd kullanmadım söküp takması zor olmasın diye diğer tarafa bir soket lehimledim yani tek eprom kullanılacak ayrıca orjinal verilen c dosyasında hata var daha önce verdiğim dosya çalışıyor derlemek için crimson editörü kullanmıştım aşagıda linkde verdim dosyalar içinde değişiklik yaparak derleyebilirsiniz
kolay gelsin
http://groups.yahoo.com/group/demirkan1/files/crimson/

infomaster

Merhaba tekrar.

@demirkan1, herşey için teşekkürler. Önce bu devreyi yapıp çalıştıracağım. Amacım sistemi 18F452 kullanarak yeniden düzenlemek. Sanıyorum 18F452 ile EEPROM'a da gerek kalmayacak. Daha sonra fazladan animasyonlar eklemeyi planlıyorum. En önemli olanıda RTC kullanarak saat fonksiyonumu yeniden yazmak ve dijital termometre kullanmak olacak.

Sizden öğrenmek istediğim şey devrede kullanmak için en uygun ledin hangisi olduğu. Dar açımı geniş açımı vs gibi. http://www.kesif.com.tr/led_disp.htm adresinde ledler ve açıklamaları var. Bir bakarmısınız hangisi bu iş için en uygun? Orada benim ilk takıldıklarım  5 mm Round (Superbright Low Profile) ve  5 mm Round (Superbright Wide Angle) yada  5 mm Round (Superbright Narrow Angle) hangisini seçelim?

Ayrıca devrenin pdf lerine bakınca 2 tane led board şeması var. 1ncisi afficheur_first_01_schema.pdf diğeride afficheur_sec_01_schema.pdf hangisini yapalım?

Ayrıca convertisseur138-12V_schema.pdf devresi nedir? bu devre 2 led board versiyonundan birinde kullanılıyor ama hangisi?

Bir de: 24MHz de çalışabilen 16F876 var mı? Yoksa overclock mı edilmiş? Kristal 24MHz.

Teşekkür ederim.
PAYLAŞILMAYAN BİLGİNİN DEĞERİ YOKTUR.