Ynt: PICKIT3 çipi görmüyor.

Başlatan XX_CİHAN_XX, 11 Ocak 2015, 22:48:44

XX_CİHAN_XX

Orjinal olduğunu sandığım bir PICKIT3' üm var ama her nedense tüm ICSP bağlantıları doğru olmasına rağmen yeni bir PIC modeli olan PIC32MX450F128H' ı bir türlü PICKIT3' e gösteremedim. MPLAB 8.92 üzerinden, MPLAB X üzerinden, MPLAB IPE üzerinden ve PICKIT3'ün kendi programı üzerinden her türlü denemeyi yapmama rağmen chip ile iletişim kurulamıyor.
PGECx ve PGEDx programlama pinlerinden bu PIC te 3 tane var. Ben PGEC1 ve PGED1 pinlerini kullanıyorum diğerleri devrede başka yerlere bağlı. Acaba bununla ilgili bir sorun olabilir mi? Datasheet'te default olarak hangi girişlerin kullanıldığını göremedim.

mesaj birleştirme:: 11 Ocak 2015, 22:51:20

Ek olarak PICKIT3 ün bu PIC'i desteklediği MPLAB üzerinden baktığımda görülüyor. (Yeşil led yanıyor) Ancak PICKit3 ün kendi yazılımı sanırım henüz bu PIC'i destekleyecek şekilde güncellenmedi ancak her nedense MPLAB üzerinden de çipe ulaşamıyorum. Bağlantıları tekrar tekrar kontrol ettim. PGECx ve PGEDx girişlerini yanlış seçmiş olabilir miyim?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Mucit23

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Mucit23

Ben dsPic ile uğraşırken bu kapasitör beni çok oyalamıştı.

iyildirim

Programlama için PGECx, PGEDx çiftlerinden herhangi birini kullanabilirsiniz.
MPLAB(X) de debug için ise sigorta ayarlarının PGEC, PGED için doğru şekilde tanımlanması gerekir. 

Vcap söylenmiş, zaten olmadığında mcu doğru çalışmıyor. Geriye kalan AVdd, Avss bağlanmamış olabilir. Bunun dışında önerebileceğim tüm besleme pinlerini bağlamanız olabilir. 

XX_CİHAN_XX

Gec vakitte ugrastigim icin dikkat edemedim ilk programlama aninda sistem voltaji gidip gelmisti. Bu pici bozmus olabilir mi?? Bugun pici degistirip denemeyi düşünüyorum. 8 bitlik piclerde bu daha once basima gelmisti ama herhangi bir sorun yasamamistim. Belki bu picte sorun olmus olabilir diye dusunmeye basladim.

polleme

Farklı bir PIC ile mutlaka deneyin. Benim başıma gelmişti. Zamanında yanmış bir PIC bana saatler kaybettirdi.

XX_CİHAN_XX

Bir gunume mal olan sorun bana orjinal diyerek klon programlayici satan int-el (direnc.net) yuzundenmis. Onlar yuzunden tekrar programlayici almak zorunda kaldim ve bir gunumde ziyan oldu. Haram olsun aldiklari para. Resmen dolandiricilik yapiyorlar.

aspcibertan

int-el'i hemen tedarik gerekli ürünlerde numune amaçlı kullanıp bir daha yanlarına uğramamalı :) Ürünler hakkında doğru bilgi de vermiyorlar zaten.