minyatür kızak?

Başlatan mir_as82, 14 Ocak 2015, 15:01:49

mir_as82

Arkadaşlar bana maksimum 10 cm uzunluğunda, 3 cm genişliğinde yüksekliği maksimum 1-2 cm olacak lineer minyatür raya ve onun arabasına ihtiyacım var.
Amacım el ile itilip çekilebilir kısa mesafeli bir sistem. Az önce biri ile görüştüm minyatür kızakların ve arabaların fiyatları el yakıyor. En kötüsü 100 TL civarında(10cm ray ve arabası)

İkinci bir olasılık ise bu sistemi kendim nasıl tasarlarım? Yani kızak ve araba mekanizmasını kendi imkanlarım ile yapabilir miyim? illa bilyalı olması gerekmez.
iki tane rayı 8 cm ara ile paralel olarak bir zemine montaj edip, arabaların üstüne kullanıcının itip çekeceği sistemi montaj edip, bu sistemi el ile ileri-geri yapmasını sağlamam gerek.

Salih

Hurda yazıcılardaki kızakları kullanabilirsin.

mir_as82

Hocam güzel fikir sağol. Hurda yazici bulup deneyeyim.

CaFFeiNe

mobilya çekmece rayları ucuzdur, ama hassasiyet çok önemli değilse

gumush

http://www.aliexpress.com/snapshot/305372925.html?orderId=60592153683013

Bunun MGN7 olanlarida mevcuttur. Cok aceleniz var ise siparis olasinca yerine koymak seklinde elimdekini verebilirim.
Hikmet Gumus  izmir

mir_as82

Hocam bu urunden 20 tane lazim. Yani araba ve ray çiftinden. 1-2 tane değil

mesaj birleştirme:: 15 Ocak 2015, 19:51:51

Mgn7 ürününden Türkiye de de var hocam. Benim aradigim sistem biraz daha kibar olacak. Mobilya çekmece raylarinin kısa olanlarini alip deneyebilirim aslında.

Benim aradigim şu linkin sağ üst köşesinde olan birşey aslında.
http://www.pbclinear.com/Mini-Rail-Miniature-Linear-Guide-Family

birkan

Çekmece rayları çabuk Boşluk veriyor. Sarsıntıdan da çok etkileniyor. Ben hobi Amaçlı cnc de kullanıyorum ama hiç memnun değilim. O raylardan bulursanız beni de düşünseniz. Iki adet te bana lazım. Imkanlarım biraz kısıtlı da.

Şu anda cam fabrikadındayım. 4 metre x 2 metre bir cnc nin cama şekil vermesini izliyorum. Sonra evdeki çekmece rayları ve gijon vidaları ile yaptığım cnc nin titreşimini bir türlü engelleyemediğimi düşünüyorum. Her şey duygusal. Çekmece rayı ile bir yere varılmıyor. Daha ucuna kalemden başka bir şey takmadan bir sürü boşluk verdi