ccs c kütüphanesi nasıl oluşturulur/bulunur?

Başlatan Recep METE, 22 Ocak 2015, 13:26:53

Recep METE

Arkadaşlar ben bazı modüllerle projeler yapmak istiyorum.Ancak önüme library(kütüphane) sorunu çıkıyor.Çünkü çalışmak istediğim modüllerin ccs c'de kütüphanesi yok.Ben kütüphane yazma gibi  uzmanlık işinin mantığını tam olarak kavrayamadım.Sorum şu,ben bu modüllerin kütüphanelerini nerden bulabilirim yada kütüphaneyi nasıl oluşturabilirim. Kaynak gösterebilir misiniz? Ardunio'da  nerdeyse her modülün kütüphanesi var. Bunları ccs c'ye çevirebilir miyim?Örneğin"GY-NEO6MV2 GPS Modülü " nün ccs c'de kütüphanesi nasıl yapılır/bulunur.   Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Saygılar.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

MrDarK

Çevirme yapsan daha kolay olur. Bir tane .c dosyası  ve ona ait header file oluşturup bu fonksiyonları ana projene dahil edersen kütüphane şeklinde kodları ayırmış olursun.

Ayrıca arduino kodları zaten ccs'e bence fazlasıyla yakın
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Recep METE

Önce aurdunio dilini öğrenmek gerekiyor. Sonra kütüphaneleri ccs c ye Çevirmeli. Teşekkür ederim.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

eren.guven

Şöyle yapacaksın:

Örnek olarak flex_lcd.c  kütüphanesinin kodları olsun. Hatta bu siteye bir konunun içinde paylaşmıştım. Kodu notepad++ diye bir program var onun içine kopyala. Sonra farklı kaydet seçeneğine tıkla kayıt türünü değiştir( flex_lcd için c source file .c) .Program dosyaları(x86) -PICC-Drivers  klasörünün içine at. Sonra programda #include <flex_lcd.c> ile kütüphaneyi çağır